Provize realitní kanceláři

foto Ilustrační foto -

Chcete vědět za co platíte provizi realitce a jaké služby vám za to férová realitní kancelář garantuje? Jaká je běžná provize při prodeji nemovitosti a vyplatí se?

S takovými dotazy se často setkáváme u klientů realitní kanceláře, kteří zvažují prodej nebo nákup nemovitosti a nechtějí svůj volný čas věnovat starostem a zařizování, které je k tomu potřeba. Brněnský realitní trh má navíc svoje zvláštnosti a specifika. Ceny nabízených nemovitostí se tu zpravidla prezentují bez provize, kterou platí při zprostředkování prodeje kupující zvlášť. V jiných částech naší republiky se u inzerátů nemovitostí naopak objevují ceny, ve kterých je provize realitní kanceláři již započítána a kupující se o její výši kolikrát ani nedozví. V konečném důsledku je tedy provize vždy splatná z finančních prostředků nových majitelů.

Provize je odměna za službu aneb jaký realitní servis vás čeká

Neexistuje žádný zákon ani pravidlo, které by určovalo, co za provizi dostanete. Navíc, realitní činnost není nijak vázanou nebo koncesovanou živností. Při výběru realitního partnera je proto dobré sázet na doporučení spokojených klientů a léty prověřené společnosti. Ty vám předem zaručí konkrétní služby a vysvětlí postup celé obchodní transakce. Samotná provize se pohybuje ve výši 3-6 % z kupní ceny. Záleží na typu nemovitosti, ale také na tom, co všechno je v rámci provize ze strany realitní kanceláře garantováno. Vždy jde o konkrétní rozsah právních služeb, přípravy nemovitostí k prodeji, marketingu i poprodejního servisu.

V realitní kanceláři Unicareal svým klientům v rámci provize zajištujeme:

 • Bezplatné poradenství a konzultace
 • Posouzení nemovitosti a doporučená strategie prodeje
 • Příprava dokumentace nemovitosti pro její prodej
 • Profesionální focení, videoprohlídky, homestaging
 • Prezentace nemovitostí na realitních serverech, časopisech, sociálních sítích
 • Komunikace se zájemci, prohlídky nemovitostí, zpětné vazby
 • Pomoc při vyřízení hypotečního úvěru
 • Přípravy veškerých smluv a právní servis na klíč
 • Advokátní úschova financí
 • Jednání s katastrálním úřadem a úhrada souvisejících poplatků
 • Předání nemovitosti a přepis energií u jednotlivých dodavatelů
 • Zajištění odhadu ceny nemovitosti pro potřeby finančního úřadu
 • Vypracování přiznání k dani z nemovitosti a jeho podání

Jak výhodně prodat vaši nemovitost a získat 100% realitní služby? 

Slušná realitní kancelář se zaváže k maximálním službám ve zprostředkovatelské smlouvě, kterou s vámi uzavírá. V ní je stanovená prodejní cena vaší nemovitosti a také konkrétní rozsah realitních služeb, které bez výjimky plní. Celá transakce s prodejem vašeho bytu, pozemku nebo domu pak zabere čas a práci na min. 3-6 měsíců. Od prvotní domluvy přes prohlídky se zájemci, komunikaci s právními zástupci, podpisy smluv až po předání nemovitosti. Věřte, že nutných formalit, komunikace a vyřizování je potřeba opravdu dost.  My v Unicarealu se navíc dokážeme postarat i o další služby, které naši klienti třeba jen doplňkově využívají.  

Unicareal s.r.o.
Roubalova 455/4
Brno-střed-Stránice
602 00

Tel: 541 211 876

Email: info@unicareal.cz

https://www.unicareal.cz/

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

29°C

Dnes je úterý 11. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 22°C

Celá předpověď