Proč jsou přírodní parfémy stále populárnější?

foto Proč jsou přírodní parfémy stále populárnější?

Přírodní parfémy si každý den získávají stále více fanoušků. Nevyrábí ze syntetických surovin, ale jen z přírodních složek, jako jsou květiny, koření nebo byliny. Díky tomu dokáží produkty s naturální vůní často zaujmout zákazníky mnohem více než klasika.

Nemají negativní dopad na lidské zdraví

Zdraví máme každý jenom jedno a byla by škoda si ho ničit pouze kvůli nevhodně zvolenému parfému. Některé syntetické vůně mohou způsobovat migrény, případně dokonce fungovat jako spouštěč alergie. Nutno dodat, že jde hlavně o levné variace, které jsou často vyrobeny z nepříliš kvalitních surovin.

Ať tak či onak, pravé přírodní parfémy své majitele ohrozit nemohou. Obsahují totiž jen neškodné naturální složky.

Menší ekologický dopad

Ekologie je dnes minimálně na našem kontinentu tématem číslo jedna. Stále více zákazníků si v obchodech nevybírá zboží pouze podle cenovky či značky, důležitou vlastností je i dopad na životní prostředí.

A v tomto ohledu hrají tradiční syntetické parfémy oproti přírodní verzím druhé housle. Jsou totiž z velké části vyrobeny z vyčerpatelných ropných produktů, jejichž těžba nepatří zrovna mezi nejekologičtější aktivity na světě.

Zajímavější a trvanlivější vůně

Rozdíly jsou také ve vůni. I laik, když se trochu soustředí, dokáže rozpoznat přírodní parfém od syntetické variace. Přírodní aroma bývá méně agresivní, nicméně stále dost výrazné. A to po docela dlouhou dobu.

Zatímco standardní parfémy často velmi rychle vyčichnou, naturální vůně si dokáží udržet svou intenzitu mnohem déle.

Jsou vlídné k pokožce

Dost lidí používá přírodní parfémy hlavně kvůli citlivější pokožce. Syntetické parfémy občas dokáží při větší koncentraci způsobovat svědění, či dokonce pupínky. Hlavně alergici by tak měli nakupovat pouze naturální vůně, jež jim žádné vyrážky způsobovat nebudou.

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď