Přestože mu táhne na sedmdesát, vyrazil na koloběžce napříč republikou

foto Břetislav Snášel jezdí na koloběžce Yedoo S2620. Přezdívá jí Modrá vážka a nevyměnil by ji za žádnou jinou. „Bez problémů uveze mých 96 kg i 15kilovou bagáž, navíc je cenově dostupná a spolehlivá i v náročnějším terénu.“

Začal jezdit, aby stačil vnoučatům. Teď chce Břetislav Snášel na koloběžce přejet celou republiku od západu na východ. Na 670 km dlouhou pouť vyrazil 13. dubna hned po otevření okresů, a to nehledě na chladné počasí a omezenou nabídku ubytování.

Honza Kos (vlevo) a Břetislav Snášel, který si přezdívá Děda na kolobrndě. S jízdou na koloběžce začal až v důchodu hlavně kvůli vnoučatům, aby si spolu užili legraci. Odrážení se mu ale zalíbilo natolik, že vyrážel na stále delší a delší trasy, až z toho byly několikatýdenní koloběžkové pouti.

„S chladným počasím ani s nocováním venku si nedělám vrásky. Celý život jsem lezl po horách, v zimě bivakoval na sněhu a dělal táborového vedoucího,“ vysvětluje Břetislav Snášel, který i ve svém věku zůstává aktivní.

Loni na koloběžce přejel Moravu a Čechy ze severu na jih

Loni v létě putoval Snášel na koloběžce 300 km napříč Moravou. Na podzim vyrazil na svou druhou koloběžkovou pouť, která vedla ze severu na jih Čech a trvala 14 dní. Během ní se Břetislav Snášel potkal s dalším nadšeným a jen o pár let mladším koloběžkářem Honzou Kosem. Ten ho také doprovází i na letošním dubnovém přejezdu republiky.

Do obce Bukovec, v jejímž katastru se nejvýchodnější bod Česka nachází, by oba koloběžkáři měli dorazit 28. dubna, přesně v den, kdy Břetislav Snášel oslaví své 69. narozeniny. Jejich putování můžete sledovat na facebookových stránkách Děda na kolobrndě.

„S koloběhem jsem omládl, na své koloběžce Yedoo S2620, kterou přezdívám Modrá vážka, si užívám každý kilometr. Doporučil bych ji každému, kdo má chuť se hýbat. Ze stupátka koloběžky totiž svět vypadá veseleji a barevněji.

19°C

Dnes je úterý 11. května 2021

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď