Podpoří IOTA iniciativu EU blockchainu?

foto

Iniciativa blockchainu Evropské komise vybrala nadaci Iota jako jeden ze sedmi projektů, které se zúčastní předběžné fáze navrhování celoevropské platformy distribuovaných účetních knih.

Cílem této iniciativy je zvýšit účinnost a odpovědnost evropské infrastruktury blockchainových služeb (EBSI), což je síť uzlů zaměřených na usnadnění účinnosti transakcí zaměřených na EU, jakož i na rozšíření dodavatelského řetězce v regionu přijetím nových technologií , a přitom snižuje evropskou uhlíkovou stopu.

Iota Foundation-nezisková organizace podporující platformu DLT Tangle s otevřeným zdrojovým kódem-bude podporovat EBSI v přeshraničních vztazích mezi vládami, podniky a občany za digitální správu osvědčení o vzdělání, zřízení důvěryhodného digitálního auditu sledovatelnost stop a dokumentů, financování malých a středních podniků, sdílení údajů mezi úřady a digitální identifikace. 

Uzly na blockchainové síti bude spravovat Evropská komise s 27člennou jurisdikcí EU a jednotliví členové evropského blockchainového partnerství v rámci jednotlivých regionů.

Nadace Iota byla jedním z 30 projektů zaměřených na blockchain/DLT k podání oficiální žádosti v průběhu výběrového řízení na předobchodní zakázky v listopadu 2020.

Po schválení EBSI se nyní projekt pustí do dvouletého pilotního programu, v němž bude podle odhadů 6,2 milionu EUR přiděleno sedmi aplikacím prostřednictvím řady eliminačních fází. Po prvním roce přísných testů napříč různými aplikacemi se ve finálovém kole utkají jen dva projekty.

To bude představovat „12měsíční fázi, kde budou testovány schopnosti nově vyvinuté infrastruktury a aplikací (např. Digitální produktový pas, případy správy práv duševního vlastnictví)“.

Úspěšné dokončení všech fází během dvouletého období bude odměněno servisním poplatkem ve výši 1,6 milionu EUR a bude vybráno jako jediný projekt na zajištění infrastruktury DLT Evropské komise.

V dalších novinkách Iota Cointelegraph v říjnu 2020 uvedl, že nadace Iota spolupracuje s japonskou vládou na projektu crossoveru umělé inteligence a DLT zaměřeného na predikci stavu řízení rizik v průmyslových odvětvích, jako jsou petrochemie a rafinerie ropy.

Co je EBSI?

Digitalizace veřejných služeb v celé Evropské unii učinila podstatný skok vpřed díky EBSI, evropské infrastruktuře blockchainových služeb, která chce být blockchainem pro Evropu. IOTA Foundation-nezisková organizace stojící za Tangle, open-source, škálovatelná, bezstarostná a distribuovaná účetní kniha (DLT)-se účastní předobchodního nákupu blockchainu EU, který pilotuje nová řešení, která by mohla pomoci zlepšit budoucí vývoj EBSI.

Evropská infrastruktura blockchainových služeb (EBSI), zahájená v roce 2019 evropským blockchainovým partnerstvím, si klade za cíl vyvinout síť uzlů v celé Evropě na podporu přeshraničních služeb mezi vládami, podniky a občany (tj. Veřejnou správou). Cílem je zlepšit účinnost a důvěru v transakce v celé EU, zvýšit mobilitu občanů, podniků a zboží, snížit dopad Evropy na životní prostředí způsobem, který respektuje soulad s předpisy EU a podporuje růst technologických center a projektů .

Uzly sítě provozuje na evropské úrovni Evropská komise a na národní úrovni členské země evropského blockchainového partnerství. Případy plánovaného použití sahají od digitální správy osvědčení o vzdělání, vytváření důvěryhodných stop digitálního auditu a sledovatelnosti dokumentů, financování malých a středních podniků, sdílení údajů mezi úřady a digitální identifikace. Přečtěte si více o aktuální verzi EBSI a jejích případech použití zde.

Pro budoucí vývoj EBSI proběhl důkladný předobchodní proces zadávání zakázek s cílem nalézt nová řešení založená na DLT pro škálovatelnější, vysokorychlostní a velkoobjemové přeshraniční služby blockchain. Cílem je, aby tento typ nových řešení mohl poskytnout budoucí evoluci EBSI s novými možnostmi pro vyšší rychlost, objem transakcí, udržitelnost životního prostředí, škálovatelnost a zabezpečení.

Proč IOTA?

IOTA je ideální technologií, která staví na rozsáhlé infrastruktuře plánované EBSI a podporuje vizi bezpečných transakcí založených na hlavní knize pro jednotný digitální trh EU. Technologie IOTA zejména odpovídá stanoveným cílům EBSI, které jsou škálovatelné, otevřené, decentralizované a interoperabilní. Je to od přírody bez povolení, ale může podporovat prostředí s povolením (pomocí platformy IOTA Smart Contract Platform) a může udělit povolení zdrojům a řídit distribuci dat tak, aby byly v souladu s předpisy EU pro sdílení dat. Síť musí podporovat vysokou propustnost a velký počet uzlů a každý členský stát by měl mít možnost provozovat vlastní kód nebo sadu uzlů. Jako otevřená, necitlivá a škálovatelná distribuovaná účetní kniha, navržená tak, aby podporovala přenos dat a hodnot bez tření, splňuje IOTA tyto požadavky. Před investováním do IOTA se ujistěte, že se informujete o tom, jak koupit IOTA a jak ji bezpečně skladovat.

Tangle - odpověď IOTA na blockchain - je ze své podstaty škálovatelná, decentralizovaná a postavená na otevřeném softwaru. Citlivá povaha IOTA také umožňuje mikroplatby a otevírá síť širšímu potenciálnímu publiku. 

Zelená pověření IOTA - žádní těžaři pracující na Proof of Work znamenají mnohem méně energie vynaložené ve srovnání s jinými blockchainy - jsou dalším hnacím motorem škálovatelnosti a doplňují evropskou zelenou dohodu, zastřešující cíl EU, aby byla Evropa v roce 2050 klimaticky neutrální.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

9°C

Dnes je neděle 24. října 2021

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď