Podnikat se dá i bez kanceláře. Jak na to?

Mnoho podnikatelů si myslí, že aby mohli úspěšně rozjet svůj byznys, potřebují k tomu kvalitní zázemí. Opak je však pravdou. Dnes může plně stačit třeba i jenom mobilní telefon, stejně jako například také počítač. To potvrzuje řada podnikatelů, kteří se rozhodli realizovat svůj byznys v online světě. Tedy v rámci internetových aktivit. A že je to možné, a že může být tato forma dostupná pro každého, na to se aktuálně podíváme.

Jak je to se sídlem?

Každá firma samozřejmě musí mít své sídlo. Bez něho se bohužel neobejdeme. Ne vždy to ale musí být reálná kancelář, kterou je třeba kupovat, nebo si ji pronajímat. To přináší zbytečné náklady, zvláště když můžeme pracovat z domu, nebo třeba z našich cest. Abychom však splnili potřebná zákonná nařízení, je třeba sjednat si virtual office v Bratislavě. Jak už dokládá samotný název, jedná se o kancelář virtuální. V praxi jde primárně o pronájem konkrétní adresy, se kterou bude vaše firma spojena. Na této adrese jsou následně splněny všechny zákonné i doplňkové náležitosti, kam patří:

  • Viditelný název vaší firmy na této adrese
  • Příjem běžné korespondence
  • Faxové, mailové a webové služby

Jak na schůzky s klienty?

Právě ty mohou být jedním z hlavních úskalí toho, když nemáte svou vlastní kancelář. Je jasné, že zvát si klienty, ale třeba i obchodní partnery, nebo dodavatele služeb domů, rozhodně není cesta správným směrem. I tento problém však můžeme jednoduše vyřešit. A to díky možnosti krátkodobého pronájmu jak kanceláře, tak třeba i zasedací místnosti. Díky tomu získáte za pár korun reprezentativní prostor, za který se rozhodně nebudete muset stydět. Dostupný může být dle vašich potřeb, a to ať už ho chcete využívat hodinu denně, nebo třeba měsíčně. Od toho se následně odvíjí také cena.

Kdy kancelář nevyužijeme vůbec?

Jsou situace, a četné příklady podnikatelů, kdy kancelář nevyužijeme skutečně vůbec. Takovým příkladem mohou být hlavně mladší podnikatelé, kteří se realizují ve světě online byznysu. A jaké obory dnes patří mezi vyhledávané? Je to individuální tvorba www stránek přímo konkrétním klientům. Stejně tak to mohou být grafické práce, segment optimalizace pro vyhledávače, copywriting, ale také oblast marketingu. To vše jsou dnes obory, ve kterých lze podnikat takřka odkudkoliv. Jakákoliv komunikace může být řešena na dálku. A tak není divu, že řada takových podnikatelů jsou takzvaní digitální nomádi. Zkrátka cestují a přitom podnikají. A protože ceny letenek, ale třeba i ceny pronájmů všude ve světě klesají, určitě nemusí být tento životní styl nijak výrazně nákladný. A to je na něm tak lákavé.

Když je třeba zázemí, domácí stůl pomůže

Pokud nejste nutně vyznavači dobrodružného cestování, ale máte raději svůj komfort a klid, není třeba zoufat. Pracovat můžete snadno od vás z domu, jelikož to žádný zákon ani nařízení nezakazuje. A tak může stačit menší místnost, ve které bude třeba jen stůl a počítač. Co je důležité, to je určitě klid na práci, stejně jako by to mělo být příjemné klima. Ideální je denní světlo, které však v době léta může být na škodu. Žaluzie poskytují komfort spojený s tím, že přímé sluneční paprsky můžete dle potřeby zastínit, stejně jako díky tomuto kroku můžete celkem snadno snižovat i vysoké teploty ve vaší místnosti. Poté už stačí správné a pravidelné větrání a i během léta si dokážete hravě poradit bez klimatizace. Nevěříte? Přesvědčte se o tom následující léto i vy sami. A to ať už je vaším plánem minimalizovat náklady a zbavit se stávajících firemních prostor, nebo máte naopak v plánu to, že začnete podnikat, a to právě cestami, které jsme popsali výše. V obou případech nesmíme zapomenout popřát hodně štěstí a především mnoho úspěchů.

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď