Platíte zbytečně drahé povinné ručení? Změňte pojišťovnu!

foto

Povinné ručení se na nadarmo nazývá povinné. Pro každého řidiče je platit ručení zákonná povinnost. Stalo se ale i vám, že vám k výročí smlouvy výši pojištění neuvěřitelně navýšili? Nezoufejte. Přestože to na první pohled nemusí tak vypadat, změnit pojišťovnu je možné a mnohem jednodušší, než se zdá.

Jezdíte-li bez nehod, povinné ručení pro vás časem díky bonusům nebude tak velkou zátěží. Pojišťovny nabízejí svým klientům velké množství akčních nabídek a samozřejmě se tak snaží předhonit konkurenci. Může se ale stát, že vám při výročí pojistné smlouvy přijde přepis pojistného na další období a pojišťovna vám cenu navýší.

V takovémto případě nemusíte zasílat výpověď pojišťovně klasických 6 týdnů před ukončením platnosti zelené karty a tedy i vašeho pojištění. Při změně – a tedy i navýšením – ceny, můžete podat výpověď okamžitě, ovšem maximálně do 30 dní od data, který je uveden na výročním dopisu , ve kterém vám pojišťovna oznamuje zvýšení pojistného obdržení přepisu pojistného.

Výpověď pojišťovně musíte zaslat buď písemně anebo ji osobně odevzdat na pobočce vaší pojišťovny. Výpověď musí být podepsána pojistníkem, tedy osobou, na kterou je pojistná smlouva uzavřena. Nemáte ale stále uzavřené nové ručení? Nevadí. Pojistka vám bude stále platit do předem určeného data a vy tak máte spoustu času si najít nové povinné ručení z nabídek ostatních pojišťoven. Hlavně si ale nezapomeňte nastavit datum začátku nového povinného ručení tak, aby vám navazoval na předchozí.

Jak vidíte, změna pojišťovny není složitá. Zkuste jen porovnat ceny jednotlivých povinných ručení a uvidíte, že i na této „povinnosti“ se dá dobře ušetřit.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

8°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď