Plakáty v interiéru vykouzlí tu správnou atmosféru

foto Plakáty v interiéru vykouzlí tu správnou atmosféru

Když se řekne plakát, tak se spoustě lidí vybaví postery, které si mladí lidé vylepují do svých pokojů. Ano, může být, nicméně doba poněkud pokročila a moderní plakáty mohou mít spousty zajímavých a o to vkusnějších podob. V každém případě se vyplatí zaměřit se na to, podle jakých aspektů byste je měli právě do vaší nemovitosti vybírat. Společně se přesvědčíme o tom, že těchto kritérií je poměrně hodně. Rozhodně se nejedná pouze o barevné provedení, ale i o motivy, kvalitu materiálu a jiné záležitosti.

V souladu s interiérem

Před nákupem konkrétního plakátu byste měli mít jasno, do které místnosti bude umístěn. Právě s ní by měl jak barevně, tak i tematicky souviset. Ne vždy se to bohužel podaří. Pokud ale barevně dokážete kombinovat obrazy se zdmi i nábytkem, máte vyhráno. Například do ložnice musí přijít plakát, který se bude spíše soustředit na některé abstraktní motivy. Jeho nosnou částí musí být spousta teplých barev, jež nás přivedou k pohodovému a ničím nerušenému spánku. Pokud hodláte oživovat obývací pokoj, volte klidně i portréty. Některé známé malby slavných mistrů vypadají i na plakátech kouzelně. Zapomenout nemůžeme ani na krajinu. Pusté lesy v kombinaci se skalami a jezery mohou v mnohých nabuzovat nesmírně příjemné a uvolňující pocity.

Detail rozhoduje

Podle čeho se pozná odbytý obraz? Především podle minimálně propracovaných detailů. Ani plakáty nesmí být tímto způsobem odbyté. Na trhu existuje spousta variací plakátů, na nichž je do posledního detailu vylíčená skutečnost. Realita vystupuje přímo ze samotného obrazu a vy se jí budete moci kochat kdykoli, když do dané místnosti přijdete. I černobílé obrazy mohou mít takovým způsobem vypracované stínění, že budete doslova a do písmene hledět s vyraženým dechem.

Myloview.cz

Myloview.cz

A co velikost?

I tento aspekt je nesmírně důležitý a člověk by si měl dát pozor, jak velké jsou konkrétní plakáty, které do místnosti dává. Ne všude se hodí maličké plakátky anebo naopak velké postery přes celé zdi. Třeba do dětských pokojů si klidně můžete dovolit dát opravdu velké plakáty, které celou místnost promění třeba v džungli. Výborně ale vypadají i pohádková říše či podmořský svět a jinak proměněné interiéry dětských pokojů. Velké plakáty se mohou hodit i na stěny v obývacích pokojích. Především květiny a nejrůznější přírodní motivy mohou vypadat kouzelně. Jen to nepřehnat s kontrastem. Pokud se rozhodnete spíše pro malé plakátky, je zapotřebí pokusit se podbarvit zbytek místě zajímavými odstíny, jež budou s plakátky korespondovat.

Nebojte se abstrakce!

Příliš nerozumíte známým dílům slavných malířů? Nevadí, klidně zvolte i některé abstraktní motivy, které mohou také vypadat moc hezky. Co na to, že si každý vyloží jejich poslání a vzhled poněkud jinak. To vůbec nevadí. Jak klasické abstraktní malby, tak i koláže a další koncepty vypadají nadčasově. Je pouze na vás, zdali se rozhodnete spíše pro futuristické výjevy, anebo naopak pro jakousi umírněnou abstrakci se vším všudy.

Myloview.cz

https://myloview.cz/plakaty/

Kvalita materiálu plakátu

Jsou to právě plakáty, u nichž je nezbytné dbát na to, aby byly vyrobeny z vysoce jakostního materiálu, který vydrží velmi dlouhou dobu bez jakéhokoli poničení. V současné době jsou na trhu k dispozici nejrůznější modely, jejichž základem je především tvrdší povoskovaný papír, jenž je odolnější jednak oděru a jednak také vlhkosti. Není potíž volit ale klidně i umělé materiály anebo silně pogumované plakáty, které bez problémů vydrží v místech, jež jsou permanentně vystaveny působení vody. V každém případě nezapomínejte ani na způsob uchycení plakátu na zeď. Může mít jednak přímo integrované spony nebo háčky a jednak také lepivou část. Jejím prostřednictvím se pouze velmi jednoduše přichytí ke zdi bez nezbytnosti vrtání, klepání a jakýchkoli ostatních úkonů. Samotné uchycení ale musí být řešeno pomocí velmi silných lepek, které budou na zdi skutečně držet. Ne vždy tomu tak bývá. Zárukou je informovat se u výrobce jak o materiálu plakátu, tak i o těchto dalších aspektech.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

14°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 1:00 14°C

Celá předpověď