Peníze na účet nebo na ruku?

foto

Bankovní i nebankovní sektor se stále vyvíjí. V minulých letech jsme byli zvyklí vyzvednout si hotovost přímo na pobočce, ale dnes existuje několik alternativ jak se rychle dostat k penězům. V první řadě je nutné si říci, že každá nebankovní společnost poskytuje jiné druhy výplaty, se kterými bychom měli být dopředu seznámeni.

Půjčka na účet

Jako rychlejší možnost je vnímána půjčka na bankovní účet. Jistě často vidíte a slýcháváte: Peníze mohou být převedeny do 10ti minut na váš bankovní účet. Ano to je sice pravda, ale pouze v případě, že máte stejné bankovní spojení jako poskytovatel u kterého si berete úvěr. V opačném případě může celý proces trvat až dva dny. Záleží na tom, zda podáte žádost dopoledne, anebo pozdě večer. Výhodou je, že i banky prošly změnami a podstatným zrychlením veškerých transakcí. Obvyklá doba vyřízení je 24 hodin, takže i přesto, že se vaše bankovní spojení neshoduje s poskytovatelem, může být půjčka bez registru poměrně rychle vaše. Někteří lidé mají problémy s 1,- verifikačním poplatkem, který řada společností vyžaduje. Nejedná se o žádný podvod, že by z vás tahaly peníze, pouze jde ověření správnosti údajů. Žadatelé si stěžují, že jsou v mínusu, a proto nemohou nic poslat. V těchto případech se lze domluvit s poskytovatelem nebankovních služeb individuálně na jiném řešení. Pokud vás nebankovní společnost již dobře zná je možná i půjčka bez doložení příjmu.

Půjčka na ruku

Tento druh vyplacení je spíše na ústupu, ale také zaznamenal mnoho změn. Tato rychlá půjčka je určena především lidem, kteří nemají bankovní účet anebo si z nějakého důvodu ani nemohou založit. Především to jsou matky na mateřské dovolené nebo klienti, kteří mají exekuci a jejich účet je zablokovaný. Hotovost je vyplacena formou poštovní poukázky, ale to může být zdlouhavé a ne příliš pohodlné. Velkým problémem jsou víkendy a svátky, kdy se lidé k penězům nedostanou. Tuto nepříjemnost řeší například čerpací stanice, kde si můžete peníze vyzvednout kdykoli. Dále je zde varianta, že je půjčka ihned předána v trafikách GECO. Jiné společnosti pošlou kurýra, který vám doručí finance až do domu.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 23:00 13°C

Celá předpověď