Online kurzy pro zaměstnance jsou tou správnou cestou

foto

Na vzdělávání zaměstnanců by se šetřit nemělo, vždyť jsou to právě jejich znalosti a dovednosti, co firmu posouvá dále. Dnes navíc školení nestojí vůbec nic v cestě. Není nutné nikam dojíždět a vyhrazovat si celodenní volno. Školení či kurz se dá absolvovat i z pohodlí kanceláře online.

Zákonem povinně daná školení zaměstnanců, ale i zajímavé online kurzy z různých oblastí na svých online platformách provozuje společnost PREVENT. Je koordinátorem BOZP a PO, zajišťuje nejen samotné školení, ale také poradenství, dokumentaci či audity. Společnost je velmi progresivní a vůbec se nebojí trendů či technologií. Před mnoha lety začala odvážně propagovat online školení BOZP a PO, dnes zaměstnance vyškolí v mnoha oblastech od GDPR přes kybernetickou bezpečnost až po BOZP na stavbách. Online, rychle a zábavně.

Online kurzy s certifikátem jsou daleko praktičtější

Není třeba nikam dojíždět, zaměstnanec si může školení splnit tehdy, kdy mu vyhovuje, nehledě na ostatní, protože pevný termín není daný. Pravděpodobně také mnohem lépe udrží pozornost, než kdyby poslouchal nudnou a zdlouhavou přednášku naživo. Online kurz není o pouhém čtení výkladu, jedná se o interaktivní proces, od uživatele jsou vyžadovány akce. Na konci navíc plní test, aby prokázal získání patřičných znalostí.

Propracované vzdělávací kurzy lze vyrábět i na míru

PREVENT má pro online kurzy s certifikátem rovnou dvě platformy. Menším firmám pro školení BOZP a PO či online kurzy první pomoci poslouží LMS platforma INSTRUCTOR. Samozřejmě tam lze školit i jiné věci jako třeba ergonomii, BOZP na home office apod. Větším firmám je pak určena platforma pro firemní e-learning EDUNIO.

Na obou platformách dostanete tu stejnou kvalitu kurzů. Jsou vytvářené pečlivě, aby obsáhly všechny podstatné informace, a neustále aktualizované v souladu s měnící se legislativou. Spolu s kurzy mají zaměstnanci možnost 24/7 kontaktovat online lektora, kdykoliv by bylo v online kurzu něco nejasného, lze se spojit s živým člověkem.

Pokud firma potřebuje školit zaměstnance ve specifické oblasti, lze vytvořit online kurz s certifikátem na míru. Může se o to postarat společnost PREVENT, když dodáte podklady, nebo si to zařídíte sami. Není potřeba se učit s žádným novým systémem, vlastní kurzy vytvoříte v PowerPointu či Keynotes.

Online školení BOZP v souladu s legislativou

Firmy mají někdy strach, zda jsou online kurzy dostatečné. Ano, jsou, jedná se o naprosto plnohodnotné vzdělávání. Zákon mimochodem vůbec nestanovuje, jakým způsobem musí být povinná školení provedená. V mnoha ohledech je navíc online forma školení daleko praktičtější – třeba se lépe uchovávají informace o tom, kdo kdy jaké školení absolvoval. Není důvod, proč nepřejít na moderní vzdělávací kurzy s certifikátem.

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď