Offline byznys je stále vyhledávaným odvětvím. Výrazně se však modernizuje

I když se mnoho stávajících, ale i začínajících podnikatelů vydává cestou online byznysu, rozhodně ten klasický neupadá. Ne vše se dá nakoupit online a jsou dokonce odvětví, kde je to i nemožné. Na druhou stranu rozhodně musíme říci, že modernizace přichází i v tomto tradičním segmentu. Třeba díky tomu, jak jednoduše do něho lze vstoupit.

Příkladem je zakládání společností na podnikání. Už není třeba bát se toho, že ztratíme několik týdnů tím, že budeme obíhat notáře, různé instituce či rejstříkový soud. Dnes už je možné nechat si firmu založit takzvaně na klíč. A to s ohledem na:

  • Konkrétní název firmy
  • Osoby jednatelů a společníků
  • Sídlo firmy
  • Obory podnikání

Dostupnost podnikatelských prostor je stále větší

Co s online podnikáním také souvisí, to je rozhodně také dostupnost podnikatelských prostor. Ať už jde o kanceláře, sklady, výrobní haly nebo další komerční objekty, je třeba říci, že nabídka převyšuje poptávku. A to se pozitivně projeví nejenom na ceně, ale i na kvalitě takových objektů. Jejich majitelé neváhají modernizovat, aby mohly nalákat mnohem více budoucích byznysmenů, kteří si konkrétní prostor pronajmou. A ti jdou právě do míst, kde je již nečekají žádné dodatečné náklady spojené třeba se stavebními, nebo jinými úpravami. A že toto odvětví skutečně vzkvétá, to dokazují i četné moderní developerské projekty, kde se kromě bydlení myslí i na segment podnikatelů.

Moderní technologie usnadní prodej

Nejznámějším offline byznysem je určitě oblast jednoduše nazývaná, a to nákup / prodej. Je jedno, s čím konkrétně je obchodováno, pokud je zajištěn odbyt. A abychom ukázali, jak se moderní technologie dostávají i do tohoto odvětví, musíme zmínit moderní obchodní váhy na prodej zboží. Ty dokážou nejenom zvážit konkrétní produkt, ale automaticky vypočítají jeho finální cenu, stejně jako u nich můžeme navolit počet kusů, či vložit další parametry. Do řady obchodních provozů jsou tedy to pravé. Dnes se navíc setkáme s širokou nabídkou variant, kam se řadí třeba:

  • Zlatnické váhy
  • Obchodní a gastro váhy
  • Balíkové, paletové a plošinové váhy

Snižování nákladů jde mnohem snadněji, než dříve

Co bylo s offline byznysem také dlouho spojeno, to byly i vyšší náklady na provoz. I ty se však díky neustálému vývoji daří snižovat. Příkladem nemusí být jenom náklady za pronájem, ale třeba i náklady spojené s osvětlením, kdy je mnoho provozů vybaveno praktickými LED žárovkami. Stejně tak nemusí být problém najít si levného dodavatele elektřiny, vody, ale i plynu.

Šetřit ale lze i na zcela běžných činnostech, jako je tisk objednávek, faktur, nebo dalších dokumentů. Stačí kombinace levného papíru, úsporné tiskárny a kvalitního toneru. Příkladem mohou být tonery HP CF283A do tiskárny. V čem jsou výjimečné? Jedná se o tonery kompatibilní, tedy takzvaně neoriginální. To znamená stejnou kvalitu tisku, ale mnohem nižší pořizovací cenu. A ta se logicky promítne i do nákladů spojených s tiskem. A že nejde o zanedbatelnou položku, to dokazuje i fakt, že je lze snížit o více než polovinu. A to jenom tím, že si začneme kupovat jinou náplň do tiskárny.

Jak začít? Business plán je základ

Pokud vás výše uvedený text přesvědčil o tom, že i offline byznys má na trhu stále své místo, není nic jednoduššího, než začít. Důležité je nezačínat bezhlavě, jelikož všemu by měl předcházet propracovaný byznys plán, spojený se všemi analýzami, riziky, ale i plány. Co může být druhým rizikem startu, to jsou finance. Dnes však není problém zajistit si i výhodné úvěry, které umožní jednoduché financování prvotních nákladů, ale i prvních týdnů či měsíců provozu. A když ani ty nepomohou, stále je zde možnost najít investora – zvláště v případě velmi zajímavého konceptu.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

24°C

Dnes je neděle 4. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď