Odložená platba: Naučte se nakupovat výhodně

foto

Nakupujete rádi a často online? Pak byste měli vědět, jaký způsob platby je ten nejvýhodnější, jak vybrat toho správného prodejce i na co si dát při nákupech pozor. Nespoléhejte se na dobírku a vyzkoušejte odloženou platbu.

Jak vybrat správný obchod?

Internetových obchodů je v současné době neuvěřitelné množství. Zákazníci se ve většině případů orientují podle ceny zboží poté, co jeho název zadají do vyhledávání. Nesoustředí se přitom na další faktory, které mohou výsledný nákup prodražit.

Na co byste se při výběru e-shopu měli zaměřit?

  • Kontakty, obchodní podmínky, reklamační řád – tyto informace by měly být na e-shopu zřetelně viditelné a především srozumitelné. Pokud by byly schované, nejasné nebo dokonce chyběly, nejedná se pravděpodobně o profesionální službu a měli byste se mít na pozoru.
  • Důvěryhodnost – dobré e-shopy se mohou pyšnit certifikáty a hodnoceními na portálech jako je Heuréka.cz. Než cokoli nakoupíte, projděte si recenze od ostatních zákazníků.
  • Sortiment – jestliže jsou ceny sortimentu výrazně nižší než u jiných prodejců a modely zboží jsou staré, buďte také obezřetní.
  • Doprava – obchod může lákat nízkou cenou zboží, doprava jej ale může značně prodražit.

Jaký způsob platby zvolit?

Máte-li obchod vybraný, naskytne se vám hned několik možností, jak za zboží zaplatit a jak si jej nechat doručit. Ačkoli je v Česku stále nejpopulárnější dobírka, začíná se etablovat také odložená platba. Ta umožňuje si produkt objednat, prohlédnout si jej, případně vyzkoušet a zaplatit až za 14 dní. Díky tomu získá zákazník mnohem více času na rozmyšlení a má jistotu, že zboží opravdu dostane.

Jak nakupovat s odloženou platbou?

Nákup na odloženou platbu se neliší od jiného online nákupu. Do virtuálního košíku vložíte zboží, které chcete zakoupit, vyplníte fakturační údaje, ale v kroku Doprava a platba zvolíte právě odloženou platbu. Projdete krátkým SMS ověřením, můžete si zvolit, jestli chcete produkt doručit domů nebo na výdejní místo a objednávku potvrdíte. Díky tomu získáte 14 dní na rozmyšlení a vyzkoušení a poté jednoduše zaplatíte kartou online.

Výhody odložené platby

S odloženou platbou MALL Pay (dříve Lymet a Kupnajisto) získává zákazník dopravu zdarma a možnost sbírat odměny za nákup, které umožní uplatnit výrazné slevy při dalších nákupech. Je proto vhodná zejména pro ty, kteří nakupují na internetu pravidelně. Služba je zcela zdarma, své nákupy si mohou uživatelé přehledně zobrazit v MALL Pay zóně a mít tak přehled o zaplacených a čekajících objednávkách. Služba navíc zákazníky vždy upozorní SMS zprávou na blížící se dobu splatnosti, a tak nehrozí, že byste na termín splatnosti zapomněli.

Bonusy, které se vyplatí

Prodejci k lákání zákazníků využívají i další výhody. Některé jsou spíše pro efekt, jiné mohou mít reálný dopad na obsah vaší peněženky. Jednou z nich je věrnostní program. Ten má mnoho podob a vyplácí se, když jste pravidelným zákazníkem e-shopu. Můžete tak například získat větší množství produktu za výrazně nižší cenu. Jindy obchod svým věrným zákazníkům poskytuje za několik nákupů dárky. Zde se vyplatí zapřemýšlet, jestli něco takového potřebujete, a prodejce z vás jen netahá další peníze.

Užitečným benefitem je prodloužená záruka. Tu zdaleka nenabízejí všechny obchody, ale využijete ji při koupi dražšího zboží jako je elektronika, bílé zboží, domácí spotřebiče nebo sportovní vybavení. Stojí vás jen několik stovek navíc, ale ušetří vám nečekané výdaje a shánění nového produktu při rozbití toho původního krátce po zákonné dvouleté záruce.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

5°C

Dnes je středa 26. února 2020

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď