Ochraňte sebe i své blízké včasným testováním

foto

Koronavirus řádí po světě již déle než dva roky a konec je zatím v nedohlednu. Sice už máme očkování a rýsují se i první opravdu funkční léky, nicméně pořád je potřeba bojovat dál. Hodně v tom mohou pomoci antigenní testy, které jsou levné a zároveň i docela přesné.

Testování je nezbytné

Abyste zjistili, jestli jste nemocní, obvykle se potřebujete testovat. Toto provádí lékař, případně sestra a často je potřeba na výsledky čekat i mnoho dní, někdy dokonce týdnů. V případě antigenních testů to však neplatí.

Jedná se o jednu z nejlepších možností, jak u daného jedince zjistit, zdali je či není nakažen covidem. Samozřejmě zde existují i o něco účinnější PCR testy. Ty však mají jednu podstatnou nevýhodu, jejich analýzu musí provádět odborníci, což nějakou dobu trvá. A právě za ten čas můžete potenciálně nakazit velké množství dalších lidí.

Proto je lepší nejprve si provést antigenní test a až v případě pozitivního nálezu kontaktovat svého ošetřujícího lékaře, který vás pošle na PCR test. Na první pohled se může zdát tento proces komplikovaný, ale funguje to docela dobře.

Domácí stěr

Nechat si udělat antigenní test lze i u svého lékaře, avšak daleko bezpečnější je pro vás i pro něj udělat si ho v domácích podmínkách. Nic složitého na tom není, v podstatě se stačí řídit přiloženým návodem. Ten bývá obvykle stručný, avšak dostatečně názorný.

Nemusíte se obávat, že byste si během celého procesu snad mohli poškodit zdraví. Když se budete řídit přesně podle instrukcí, nic zlého se stát nemůže. A když už budete nešetrní, maximálně si trochu poškodíte nosní sliznici, která se vám během několika málo dní dá zase do pořádku.

Je tedy zbytečné a nesmyslné odmítat tento druh testování, když to může vám, případně dalším lidem zachránit život. Na výtěru nosní sliznice nic hrozného není.

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď