Obyvatelé Dolních Měcholup postrádají obchody

foto

Dolnoměcholupští občané by v obci přivítali obchod s potravinami, pekárnu, řeznictví a další infrastrukturu, která jim v současné době chybí. Vyplynulo to z ankety, ve které hlasovala přibližně třetina všech usedlíků této městské části.

Nejvíce by lidé ocenili větší obchod s potravinami. Přibližně čtvrtina by si přála mít v obci pekárnu, 20 % řeznictví. Problém je v Dolních Měcholupech také s doručováním zboží. Developer zatím zřídil Alzabox, 11 % respondentů by ještě chtělo Zásilkovnu a 10 % poštu. 9 % lidí postrádá praktického lékaře a zubaře.

Tato infrastruktura by měla vzniknout v chystaném multifunkčním objektu Lario v centru pražské městské části Dolní Měcholupy. Budova nabídne vedle bytů a kanceláří řadu prostor pro zkvalitnění nedostatečné občanské vybavenosti a služeb v Dolních Měcholupech, včetně služebny Městské policie, zázemí pro lékaře, poštu a jiné. Nově vybudované náměstí před domem poslouží pro konání kulturních, společenských a prodejních akcí. Developer také přispěje 5 miliony korun do obecní pokladny na rozvoj městské části.

Projekt odstartoval v roce 2019 a s výstavbou by se mělo začít v příštím roce. Letos je v plánu příprava inženýrských sítí.

„Chceme využít toho, že se letos bude opravovat páteřní Kutnohorská ulice. Rádi bychom proto přípravu inženýrských sítí spojili s touto akcí, aby se pak Kutnohorská nemusela znovu a zbytečně omezovat a rozkopávat,“ vysvětluje Ing. Iva Dezortová, manažerka projektu Lario.

Návrh budovy pochází z dílny Ing. Arch. Eduarda Trembuláka, který je partnerem architektonické kanceláře Ian Bryan Architects. Tato renomovaná kancelář má za sebou řadu uznávaných projektů jako např. libeňské přístavní DOCK RIVER WATCH, Berounská brána – život na předměstí, Vysoký Újezd – obroda staročeské vesnice, Hagibor republic – nové pojetí obytného bloku či oživení spa v hotelu Hilton Prague.

Občané Dolních Měcholup již měli možnost se s projektem detailně seznámit na veřejné prezentaci a díky anketě mají možnost sami zvolit konkrétní občanskou vybavenost. Výstavbu nového centra Lario podporuje většina obyvatel této městské části.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 11:00 17°C

Celá předpověď