Obraz „Cover of Future" zvyšuje globální povědomí o změně klimatu prostřednictvím umění

foto Umělkyně Nguyen Thi Kim Duc

Ha nam (Vietnam) 26. června 2019 (PROTEXT/PRNewswire) -

Umělkyně Nguyen Thi Kim Duc, předsedkyně představenstva akciové společnosti HTD Media, vytvořila obraz „Cover of Future" (Pokrytí budoucnosti), aby znovu podnítila globální boj proti klimatickým změnám tím, že představí jejich ničivé účinky.

Vědci varují, že zbývají pouhé desítky let, než miliony lidí poznají nebezpečí sucha, povodní, extrémního tepla a chudoby[1] v důsledku změn klimatu. Toto varování bylo také hlasitě a jasně oznámeno světovým lídrům, buddhistickým vůdcům a buddhistům po celém světě na festivalu Spojených národů Vesak 2019 prostřednictvím jediného obrazu.

Vietnamská umělkyně Nguyen Thi Kim Duc použila k obrazu „Cover of Future" tradiční vietnamské hedvábí, akvarely inspirované Van Goghem, jemné, ale odvážné tahy štětcem, spolu s hlubokými a bezživotnými barvami, aby namalovala umírající strom, částečně ponořený v mořské vodě. Tento obraz zachycuje ničivé výsledky klimatických změn - svět bez zelených stromů, zvířat a lidí.

Použitím jednoduchého malířského paní Nguyen chtěla, aby toto umělecké dílo přecházelo od „srdce k srdci" a předávalo její lásku k životnímu prostředí jako ve slovech čínského filozofa Lao Tzu: „Lidé spoléhají na zemi, země se spoléhá na boha, bůh se spoléhá na náboženství, náboženství reaguje na přírodu". Chtěla také, aby si lidé uvědomili, že planetu lze zachránit pouze tehdy, když změní své návyky plýtvání a znečišťování.

105 kopií tohoto obrazu bylo darováno hlavám států a vůdcům buddhismu z více než 100 zemí, kteří se zúčastnili slavností festivalu Vesak. Patří k nim buddhističtí vůdci, jako je profesor Dr. Phra Brahmapundit - předseda Mezinárodní rady pro den Vesak (ICDV), pan Nguyen Manh Hung - Ministr informací a komunikace Vietnamu, Ryan - Giggs, trenér velšské fotbalové reprezentace, předseda vlády Nepálu, předseda senátu Bhútánu a Sang Ji Zha Xi - náměstek generálního tajemníka čínské buddhistické církve. Všichni byli po přijetí obrazu dojatí a vyjadřovali pochopení.

„Prostřednictvím obrazu Cover of Nature chci připomenout světovým lídrům jejich odpovědnost za zachování našeho světa. Jako rozhodovací činitelé musí v tomto boji převzít vedení a šířit poselství o odpovědnosti za ochranu životního prostředí mezi svým lidem a pokud nebudou jednat okamžitě, svět skončí. Chci vidět, že si tento obraz zavěsili ve svém obývacím pokoji, aby si mohli každý den připomínat svou povinnost," řekla umělkyně Nguyen Thi Kim Duc.

O umělkyni

Paní Nguyen Thi Km Duc v současné době působí jako ředitelka Institutu lidských zdrojů - HV Talent a předsedkyně představenstva akciové společnosti HTD Media. Založila také první sociální síť buddhistické komunity ve Vietnamu s názvem Butta.

Vášeň paní Nguyen pro životní prostředí je důsledkem vlivu jejího otce. Její otec je známý vietnamský autor Nguyen Son Dong, který napsal slavný román „Xu Doai May Trang" a mnoho vietnamských básní. Paní Nguyen řekla, že báseň jejího otce „Čerstvost k životu" formovala její vášeň v pomoci zachovat svět, ve kterém žijí lidé.

„On a block of wood this afternoon

Raindrops were so small

It pained my heart

But the forest was vast

People's immensity as well,

Please join me!

For evergreen forest

The freshness to life"

„Dnes odpoledne na dřevěném hranolu

byly kapky deště tak malé,

že mě zabolelo u srdce.

Ale les byl ohromný,

stejně jako nesmírnost lidí.

Připojte se ke mně!

Pro věčně zelený les,

pro čerstvost k životu"

Z básně „The Freshness To Life" (Čerstvost k životu)

Paní Nguyen doufá, že obraz „Cover of Nature" bude považován za velvyslance pro naše životní prostředí a boj proti změně klimatu. Doufá také, že bude viditelný na celém světě, aby v budoucnu podpořil ochranu zelené planety.

[1] https://www.ipcc.ch/sr15/

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/927459/Artist_Nguyen_Thi_Kim_Duc.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/927460/Cover_of_Future.jpg

KONTAKT: pan Ha Thanh Tung, +84-9-6627-0188

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

21°C

Dnes je pondělí 1. června 2020

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď