Nůž jako nepostradatelný pomocník

foto

V současné době známe nože spíše jako kuchyňské pomůcky, a nikoliv jako prostředek obrany před nepřítelem. Jejich nošení u sebe však není na škodu. Jsou totiž všestranným nástrojem, který vám doslova dokáže vytrhnout trn z paty. To platí zejména pro dobrodruhy a další nadšence často vyrážející do přírody.

Vše, na co si vzpomenete

Nože lze pořídit ve všemožném provedení. Nejoblíbenější jsou nože kapesní zavírací, multifunkční švýcarské značky Victorinox, finské, vystřelovací a praktické houbařské nože. Znalci nedají dopustit na českého výrobce Mikov, jenž se může pochlubit více než 200letou tradicí. Kromě výše jmenovaných se věnuje produkci nožů loveckých, outdoorových, armádních, sportovních či vyhazovacích. Tyto nože vás opravdu nezklamou, neboť značka Mikov je skutečnou zárukou té nejvyšší kvality. Sekunduje jí mistrovská práce, precizní zpracování a prvotřídní materiály.

Nůž pro každého

Kapesní nůž Victorinox můžete nosit neustále u sebe, neboť má kompaktní rozměry, ovšem maximum funkcí. Díky tomu jsou skutečným fenoménem po celém světě. Jejich řadu rozšířily též víceúčelové kleště, jež jsou k dostání v luxusních kožených pouzdrech, a karty. Jedná se o malá pouzdra velikosti kreditní karty, které ukrývají několik praktických pomůcek. Těmi jsou nůžky, pilník na nehty, pinzeta, párátko, pravítko, šroubováček atd.

Kdo by neznal rybičku?

Nůž rybičku značky Mikov si snad každý přál jako dítě. Jelikož je uložena ve stylové krabičce, je skvělým tipem na dárek. Od stejnojmenného výrobce jsou rovněž poptávané lovecké zavírací nože, které jsou k dostání v líbivém koženém pouzdru. Celkový dojem umocňuje střenka vyrobená z pravého parohu. Za zmínku také stojí vyhazovací nůž, jenž je ve formě stavebnice. Z jednotlivých dílů si tak sestavíte vlastní originál, k němuž si opatříte střenku.

 

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

18°C

Dnes je pátek 17. září 2021

Očekáváme v 5:00 13°C

Celá předpověď