Nutricia dává stopku plastovým brčkům

foto

Praha - Společnost Nutricia spustila projekt postupného odstraňování plastových brček v celém svém sortimentu tekuté výživy pro dospělé v Česku. Tyto přípravky jsou určeny pro osoby trpící podvýživou související s onemocněním. První produkty bez plastových brček jsou již aktuálně v prodeji.

"I v době pandemie pracujeme na tom, aby byly naše obaly 100% cirkulární. Stanovili jsme si cíl, aby byl každý obal do roku 2025 opětovně použitelný, recyklovatelný nebo kompostovatelný", uvedl Ing. Jan Beran, člen představenstva Nutricia Česko. "Odstranění plastových brček u značek Nutridrink, Diasip, Cubitan, Forticare, PreOp a Calogen je krokem k naplnění tohoto cíle. Pro představu, jen v letošním roce budou brčka odstraněna z přibližně čtyř milionů kusů těchto výrobků v Česku," upřesnil Beran.

Odstranění plastových brček navazuje na inovaci obalů sondové výživy, které jsou postupně nahrazovány od počátku roku 2020 a bude pokračovat i v následujících měsících. "Velmi mě těší, že náš inovovaný obal - láhev OpTri vyhrála čtyři ocenění, a to NL Packaging Award, Startpack Awards, Dow Packaging Innovation Award a WorldStar Packaging Award 2020. I nadále pracujeme na vylepšení naší výroby s co nejnižším dopademna životní prostředí, " dodává Beran.

Nutricia, která je součástí skupiny Danone a přední výrobce dětské a klinické výživy v Česku i ve světě, se rozhodla přijmout tato opatření v souladu s vizí "One Planet.One Health" (Jedna planeta, jedno zdraví).

Produkty klinické a sondové výživy jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely pro pacienty trpící podvýživou v důsledku onemocnění, včetně onkologických pacientů, diabetiků a seniorů. Stejně jsou určeny pacientům dlouhodobě upoutaným na lůžko, či lidem, kteří mají podstoupit nebo právě absolvovali chirurgický zákrok.

Složení produktů se kvůli odstranění plastových brček nemění. Pacientům, kteří v současnosti používají brčka na konzumaci výživy, společnost doporučuje využít udržitelnou alternativu, jako je kovové nebo bambusové brčko. Případně je možné použít při pití pohár či přidat kostku ledu, čímž se nápoj nejen vychladí, ale také se zředí jeho konzistence.

Uvedené přípravky jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely pro řízenou dietní výživu při podvýživě související s onemocněním. Přípravky se musí používat jen pod lékařským dohledem.

www.danone.com

Společnost Danone je největším světovým výrobcem čerstvých mléčných výrobků a také produktů na rostlinném základě a světovou dvojkou v kategorii baby food a balených vod. Její výrobky je možné zakoupit na více než 120 trzích po celém světě, nabízí celosvětové i české značky, např. Activia, Actimel, Danette, Danio, Oikos, Kostíci a Fantasia, produkty na rostlinném základě Alpro, nebo o široký sortiment dětské výživy značek Hami a Nutrilon. Součástí širokého portfolia Danone v Česku je i speciální zdravotní výživa jako například Nutridrinky, sondová výživa atd. V Česku se výrobky Danone vyrábějí v mlékárně v Benešově, ovocné kojenecké výživy pak v Novém Městě nad Metují. Danone nyní vlastní nejrozsáhlejší sbírku fermentačních bakterií na světě.

Hlavním cílem Danone je přinášení zdraví prostřednictvím jídla tak velkému množství lidí, jak je to jen možné, téměř 90 procent prodejů Danone jsou v současnosti realizovány v tzv. zdravých kategoriích výrobků. Právě na kvalitu svých výrobků a také na zdraví, které je úzce spojeno s aspekty ochrany přírody a trvalé udržitelnosti na celé stále více propojené planetě Zemi, klade společnost Danone dlouhodobě mimořádný důraz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 25°C

Celá předpověď