Nová energie Česka chce dostat naši zemi na špici světového průmyslu

foto

Už tento pátek 5. dubna od 9:00 v prostorách Kotelny Karlín v Praze proběhne prestižní mezinárodní kulatý stůl, na kterém se představí myšlenka Nové energie Česka. Impulsu, který chce dát naší zemi šanci sebevědomě vstoupit na globální trh měnící se energetiky a otevřít prostor pro nástup inovací.

Mezinárodního kulatý stůl se zaměří na debatu o impulsech, které mohou posunout vpřed naši ekonomiku a současně nás zbavit závislosti na fosilních palivech, zvýšit energetickou nezávislost domácností, podniků, měst a obcí. Naše země s tradicí strojírenského průmyslu, skvělými inženýry a kvalifikovanými dělníky má velmi dobrou pozici vytěžit z proměny energetiky maximum.

Úvodní příspěvky nabídnou inspirativní zkušenosti ze zahraniční i pohledy domácích leaderů

Klíčovým spíkrem je přední světový klimatolog profesor Hans Joachim Schellnhuber, dlouholetý člen oceněný Nobelovou cenou míru Mezivládního panelu pro změnu klimatu IPCC a zakladatel prestižního Postupimského institutu pro výzkum změny klimatu. Vědec, který radil v otázkách změny klimatu papeži Františkovi nebo německé kancléřce Angele Merkelové.

Vedle profesora Schellnhubera na akci vystoupí další zahraniční hosté: Thomas Jorberg, výkonný ředitel GLS Bank, který představí myšlenku etického bankovnictví a Andreas Piontek, energetický expert z Evropské investiční banky, který se bude věnovat tématu podpory pro přechod na klimaticky neutrální ekonomiku.

Pozice domácích mluvčích budou vedle Martina Sedláka a Tomáše Buzrly ze Svazu moderní energetiky reprezentovat Pavel Cyrani, ředitel divize obchod a strategie Skupiny ČEZ, člen představenstva ČEZ, a. s., Petr Hutla, člen představenstva ČSOB, a. s., který od února 2018 zastává pozici vrchního ředitele zodpovědného za oblast Řízení úvěrů, ČMSS, Právní oblast i CSR Skupiny ČSOB, Fady Al-Kheir, ředitel pro strategii společnosti Energon Holding a. s., a Tomáš Hadžega, ředitel Úseku exportního financování České exportní banky (ČEB). Účast přislíbili také Karel Havlíček, místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace, který představí inovační strategii Česka a Vladimír Mana, náměstek ministra životního prostředí.

Prestižní mezinárodní kulatý stůl pořádá Svaz moderní energetiky ve spolupráci s Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze a Institutem pro investice a inovace. 

Registrace

Debata se koná 5. dubna v Kotelně Karlín. Pokud máte o akci zájem, kontaktujte nás na emailu kancelar@modernienergetika.cz. Do předmětu uveďte název akce Nová energie Česka a do těla emailu společnost a kontakt na sebe včetně souhlasu se zpracováním vašich osobních údajů. Bez předchozí registrace nebude umožněn vstup.

Více informací na webu modernienergetika.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

22°C

Dnes je úterý 16. července 2019

Očekáváme v 11:00 19°C

Celá předpověď