Nevíte si rady s volbou střešní krytiny? Díky nám zjistíte vše potřebné

foto

Odolná střecha je jednou z nejdůležitějších součástí celé náročné stavby. Právě díky ní dopřejete své rodině klid, bezpečí, pohodlí i celoroční úspory. V dnešní době si můžete zvolit z pestré škály různých krytin, přičemž každá z nich nabízí trochu jiné vlastnosti. Jaké řešení je to správné pro vás?

Spousta faktorů

Střešní krytina se dělí na dvě hlavní kategorie – lehkou a těžkou variantu. Mezi nejoblíbenější zástupce lehkého provedení patří vláknocementové, asfaltové, plastové i plechové krytiny. Jejich opakem jsou typické pálené tašky, betonová i břidlicová střešní krytina. Výhodou produktů s menší hmotností je fakt, že nezatěžují starší a méně stabilní konstrukce.

Pokud se momentálně rozhodujete a chcete definitivně přijít na nejlepší volbu přesně pro vás, raději chvíli zabrzděte. Uděláte totiž mnohem lépe, když se spolehnete na radu zkušených profesionálů z oboru. Přece jen je nutné vzít v potaz ohromné množství kritérií, jako je například sklon střechy, stabilita krovu, dispozice domu a podobně.

Stejná situace platí i pro okapy, jež představují extrémně důležitý doplněk pro správný odtok vody z citlivých oblastí střechy. Článek pod vloženým odkazem vám poskytne základní informace, podle nichž byste se měli řídit.

Na koho se obrátit?

Ať už vás zajímá klasická šikmá, či spíše chcete vsadit na ochranu ploché střechy, nenechte si ujít poradenství od jednoho z největších hráčů na tuzemském trhu – Stav-Invest. Tato firma se ve svém odvětví pohybuje už od roku 1992, přičemž v současnosti disponuje nejen všemi klasickými, ale i moderními krytinami, klempířskými prvky, okny, řezivem, komíny i dalšími produkty.

Na jejích webových stránkách najdete celou řadu šikovných článků, díky nimž ihned získáte potřebou inspiraci.

 

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď