Nelekejte se privatizace bytů, není důvod

foto

Desítky let v jednom městském činžáku. Prostorný byt v majetku města na lukrativní parcele, dům pamatující císaře pána. Narodily se tu vaše děti, prožila tu prázdniny vaše vnoučata. Letitá nostalgie má vzít náhle za své. Dekret na dobu neurčitou dostal náhle stopku a stále častěji se opakuje slovo privatizace.

Města se již několik let svých nájemních bytů zbavují ve velkém. Není divu, prostředků na údržbu a renovaci není dost a fond oprav se nedaří naplnit ke spokojenosti všech nájemníků. Ani tržní nájem by patovou situaci nezměnil. Jediným východiskem se stává prodej bytu. Předkupní právo stojí vždy na straně nájemníků. Bohužel ne na dlouho. Chvíle, kdy se začne lámat chleba, se blíží každým dnem. Ceny bytu v centru každé metropole se vyčíslují v milionech, byt na periferii odlehčí konto o pouhé jednotky milionů, byt na venkově je řádově nejsnesitelnější.

Přestože se o tom veřejně nemluví, je i na takové situace dobře pamatováno a nejsou nikterak bagatelizovány. Realitní kanceláře mají s převodem obecních a městských bytů veliké zkušenosti. Na základě plné moci zastoupí nájemníky při jednání na všech úrovních. V případě, že jim již byt nevyhovuje velikostně a raději by se přestěhovali do menšího, jsou ochotny nemovitost vykoupit a vyplatit maximální odstupné. Samozřejmostí je zajištění náhradního bydlení v odpovídající kategorii a požadované lokalitě. Nabídka je různorodá, stačí si jen vybrat a brát zřetel na hospodárnost a logistickou dostupnost. Na výkup bytu dohlíží tým profesionálů a je realizovatelný i v případě, že je byt zatížen dlužným nájemným nebo jste toho času již ve výpovědní lhůtě. Profesionálové z realitní kanceláře Edox reality jsou vždy na vaší straně a žádné komplikace se nezaleknou.

Svěřte se tedy do rukou profesionálů. V tomto oboru se vám toto rozhodnutí vyplatí dvojnásob.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

24°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď