Nejlevnější nano respirátory pořídíte pod 20 korun

foto

Nezáleží pouze na tom, zda se chráníte, ale také jakým způsobem se chráníte. V Česku stejně jako v několika dalších zemích platí nařízení nosit respirátory, protože ty jsou samy o sobě účinnější než klasické roušky. Záleží však i na tom, jaký respirátor si vyberete.

Spousta lidí kvalitu respirátoru neřeší, nosí ho prostě jenom proto, že musí. Pak jsou tady ovšem rizikové skupiny se sníženou imunitou nebo ti, co z covidu ještě stále mají respekt. Ti si ochranu vybírají zodpovědně. A právě ti často upřednostňují nano respirátor. Proč?

Nano respirátor neztrácí na účinnosti

Klasický respirátor zachycuje částice virů (včetně koronaviru) na netkanou textilii, jež je elektrostaticky nabitá. Dýcháním se ovšem elektrostatika vybíjí, a respirátor tím ztrácí na účinnosti.

Nano respirátory fungují jinak. Kromě tohoto elektrostaticky nabitého meltblown filtru totiž obsahují ještě nanovlákennou membránu, která je mnohem hustší a nezávisí na elektrostatickém náboji. I po nějaké době používání, kdy do respirátoru dýcháte, funguje spolehlivě.

Nano respirátory jsou ekonomické a přívětivé pro životní prostředí

Elektrostatický náboj mizí nejen vlivem dýchání, ale častokrát také vlivem vlhkosti při skladování. Po delším skladování (za standardních podmínek dva roky) klasický respirátor nefunguje. Neodpovídá českým ani evropským normám. U nanovlákenných respirátorů tento problém neexistuje. I po desetiletích skladování fungují stále spolehlivě, nemusíte se bát nakoupit je do zásoby.

A kolik takový nano respirátor stojí? Budete se divit, ale nejlevnější nano respirátory pořídíte i pod dvacet korun. Výhodnější samozřejmě je nakoupit je online a ve větším balení. DIAlékárna prodává nanorespirátor FFP2 v balení 5 ks za 95 korun. Jak víte, není problém objednat více balení do zásoby. Nanovlákenné respirátory skladováním neztrácí na účinnosti.

 

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

17°C

Dnes je pátek 24. března 2023

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď