Nejlepší mixér na smoothie poradí recenze a test

foto

Smoothies nápoje se stále těší velké oblibě. Jejich příprava je jednoduchá a díky chutnému nápoji do organismu dostanete množství vitamínů, stopových prvků a vlákniny s nízkou kalorickou hodnotou.

Fotogalerie

Vyberte si toho nejlepšího pomocníka na jejich přípravu a čerstvé ovoce a zelenina se stanou součástí vašeho jídelníčku každý den. Na co se při výběru smoothie mixéru zaměřit?

Smoothies na každý den

Jak často budete smoothie připravovat? Každý den, nebo jen jednou za čas? Budete ho dělat jen sobě, nebo celé rodině? Plánujete do nápoje přidávat i oříšky a semínka? Ty na rozdrcení potřebují víc síly. V létě se ve smoothie dobře hodí trocha ledu. Zvládne ho rozdrtit mixér, na který si děláte zálusk? Jak jste na otázky odpověděli? Odpovědi na ně vám pomohou zorientovat se při výběru mixéru. Na každý den je nejlepším mixérem asi Nutribullet.

Na co se při výběru mixéru zaměřit?

Výkon mixéru se pohybuje v rozpětí od 300 do 1 700 W. Vyšší výkon vám pomůže připravit hladké smoothie bez hrudek. Přesně takové, jaké má být. Ale spálí víc energie. Jen abyste věděli. Pokud budete smoothies připravovat často, do mixéru investujte. Ať dlouho vydrží a rozmixuje všechny pochoutky, které do něj přidáte.

Malá nebo velká nádoba?

Nádobu vybírejte podle toho, kolika lidem budete smoothies připravovat. Když jen sobě, stačí menší. Když celé rodině, poohlédněte se po větší. Vyberte si širší, aby se v ní všechno dobře promísilo a abyste se při jejím čištění zbytečně moc netrápili.

Nádoby ze skla jsou těžké, proto se častěji vyrábějí z tvrzeného plastu. Nechceme malovat čerta na zeď, ale dokážete si představit, jak by to vypadalo, kdyby se vám rozbila velká nádoba ze skla? I proto je plast lepší možností.

Konstrukce smoothie mixéru

Plastový obal a nádoba, nerezové tělo a nože. Kombinace, se kterou se u smoothie mixérů setkáte nejčastěji. Najdete i celokovové mixéry. Jsou kvalitnější, ale dražší. Pokud nechcete dělat smoothie ve velkém, takovýto mixér nepotřebujete.

Aby to dobře mixovalo

Bezpečnost při mixování zajistí protiskluzové nožičky a integrovaná pojistka. Jsou součástí všech mixérů, ale pro jistotu se na to zeptejte. Aby mixér neskákal a fungoval jen v tom případě, že všechno sedí tak, jak má.

Píst na zatlačení ovoce

Rozhodli jste se pro stolní mixér? Zkontrolujte, zda vám k němu přibalili píst, kterým ovoce a zeleninu zatlačíte až k nožům. Aby se k nim dostal skutečně každý kousek a smoothie jste zbytečně neředili vodou.

Víko nádoby má otvor na postupné přidávání surovin? Skvělé! Přidávejte je za chodu. Nestrávíte u smoothie zbytečně moc času a všechny přísady se dobře rozmixují.

Smoothie je základ, ale dokáže víc

Ano, mluvíme o smoothie mixérech. Také nám se před očima míhá ovoce a zelenina, ale smoothie není všechno, co díky němu připravíte. Často se setkáte s mixérem, který tvoří nádoba a tyčový mixér. Ten využijete při mixování polévek, omáček, dětské výživy a mnohých jiných jídel. S klasickým smoothie mixérem posekáte bylinky, pomelete kávu, rozdrtíte led. Pokud jste si vybrali ten se silnějším výkonem.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

2°C

Dnes je čtvrtek 23. ledna 2020

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď