Nejčastěji si půjčují Petrové a nejvíce půjček uzavíráme v pondělí. Co dalšího jste o půjčkách nevěděli?

foto

Věděli jste, že i ve světě půjček existují nejrůznější trendy? Dříve platilo, že jsme si peníze nejčastěji půjčovali brzy ráno po probuzení a zhruba uprostřed týdne. Teď je vše jinak. Půjčujeme si hned v pondělí, během pozdního odpoledne. Zajímavé jsou také statistiky podle jmen. Nejčastěji si prý půjčují Petrové a Jany. Vychází to z údajů jedné z pěti největších úvěrových společností u nás.

Půjčky v prosinci a na Moravě

Co se týče dalších trendů, měsícem půjček je jednoznačně prosinec. Spousta osob, které se jinak během roku půjčkám vyhýbají, je donuceno vzít si půjčku na vánoční dárky, což není zrovna dvakrát chytré. Ježíšek na dluh totiž moc radosti nepřinese. Pokud máte v prosinci stejný problém a bez půjčky se jednoduše neobejdete, využijte alespoň porovnání půjček a při výběru zohledněte nejen hodnotu úroku, ale také RPSN. Ale zpět k našim statistikám. Co se týče krajů, nejvíce si půjčují lidé bydlící v Moravskoslezském kraji. Na paty mu šlapou Střední Čechy. Nejméně půjčkám holdují lidé na Vysočině.

Nejoblíbenější jsou půjčky ty přes internet

Co se týče oblíbenosti, z nebankovních půjček „frčí“ půjčky online, pro jejichž získání není potřeba opouštět pohodlí domova. Na internetu vyplníte online formulář, který následně odešlete a počkáte si na jeho schválení. Pokud vaše žádost bude schválena, peníze vám budou během několika minut (v krajním případě dnů) vyplaceny na bankovní účet. Pokud nemáte bankovní účet a zajímá vás rychlá půjčka v hotovosti, oslovujte společnosti, které nabízí možnost výběru peněžních prostředků na čerpacích stanicích anebo v trafikách. Kromě online půjček jsou oblíbené také půjčky pro rizikové klienty. Do této kategorie spadají půjčky bez dokládání příjmů a půjčky bez registru. Za ně si ovšem odpovídajícím způsobem připlatíte.

Nejvíce si půjčují Býci a Petrové

Již výše jsme zmínili, že půjčkám nejčastěji holdují muži, jejichž křestní jméno je Petr. Z žen si podle statistik nejvíce půjčují Jany. Zajímavá je i statistika ohledně dne narození a znamení horoskopu. Nejvíce si půjčují Býci, nejméně úvěrů si zřejmě i díky své charakteristice berou Váhy. Nejčastěji si bereme půjčky ve výši 30 000 Kč a to na nezbytné výdaje v domácnosti anebo menší rekonstrukce. Pokud i vás někdy zastihl nečekaný výdaj, využijte online půjček na menší výdaje. Jednu takovou nabízí třeba společnost Zaplo. O peníze požádáte online a na svém bankovním účtu je budete mít ihned po podpisu žádosti.

Půjčkám vévodí hypotéky

Pokud bychom se podívali na celkový balík rozpůjčovaných finančních prostředků, pak dospějeme k názoru, že největší procento z nich tvoří hypoteční úvěry. Úvěr na koupi, rekonstrukci či stavbu nového bydlení si musel vzít zhruba každý třetí Čech. Kromě hypoték jsme si oblíbili také klasické spotřebitelské úvěry. Ty si bereme nejen na nezbytné výdaje v domácnosti, ale třeba také na pořízení automobilu, stěhování, studium, nákup potravin, vybavení či elektroniky, ale i vánoční dárky nebo domácí mazlíčky.

Tento článek vznikl za spolupráce největších srovnávačů finančních produktů půjčky.cz, úspory.cz, coolpůjčky.cz a PůjčkyHned.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

11°C

Dnes je pondělí 18. února 2019

Očekáváme v 15:00 12°C

Celá předpověď