Nebuďte zbytečně chudáci

foto Lidé potřebují k životu jenom velice málo. Stačí jim přece vlastně jenom vzduch, voda, nějaká ta potrava a peníze. Všechno ostatní se vyřeší pomocí právě peněz.

Na tom, že nemá každý a vždycky dostatek financí, není nic neobvyklého. A na tom, že ten, kdo je nemá, není ve svém živlu, také není nic, co by mohlo našince udivit. Ovšem udivující tu je to, kolikrát se lidé snaží v situaci, kdy se jim peněz nedostává, nějak zvládnout těžké časy zbytečným odříkáním.

Jistě, logika velí, že když je málo peněz, má se málo utrácet, ovšem přesto to lidé nejednou ženou až do krajnosti. A to i tehdy, když nemusí. A pokud už je jejich situace natolik neúnosná, že musí ono své utahování opasku vzdát, nejednou chybují v tom, že se pokoušejí sehnat ne zrovna ideální typ půjčky.

Jenom si to vezměte.

Sázka na příbuzné, přátele či známé

Může to být rozumná volba. Ale jak kdy a jak kde. Pokud se někdo z takových lidí uvolí dotyčnému půjčit, může to být nejlevnější řešení za třeba i nejideálnějších podmínek. Protože mezi blízkými lidmi není slušné žádat úroky a věřitel spíše počká se splácením, vyskytnou-li se později nečekané potíže.

Půjčka od banky

To je v našich končinách evergreen, na tuto možnost sází doposud mnozí z nás, a to proto, že to byl odedávna běžný a nejednou ten jediný způsob, jak získat dočasnou finanční injekci. Ovšem je smutnou pravdou, že dnes jsou to právě banky, kde většina žadatelů pohoří a odejde s nepořízenou. Protože bankéři žádají záruky, jaké nemůže nejeden člověk v nesnázích nabídnout, a ze svých požadavků neustupují.

Půjčka od nějaké nebankovní společnosti

To je dosud nejednou opomíjená možnost řešení, a to proto, že se v minulosti mezi takovými poskytovateli vyskytovaly i notně nekalé živly, schopné sedřít člověka z kůže a připravit ho i o poslední majetek. Ale to už je minulost a proto je dnes vlastně rozumné sázet třeba na něco, jako je americká hypotéka. Tedy půjčka spočívající v tom, že se člověk zaručí za půjčené finanční prostředky nemovitostí a tím má jak velkou naději na získání této finanční výpomoci, tak i jistotu těch nejvýhodnějších individuálně nastavených podmínek.

Nikdo tudíž nemusí zbytečně strádat, pro každého se řešení najde. A je jenom na každém z nás, zda ho využije.

4°C

Dnes je pondělí 30. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď