Nasedněte si na kolo, ale nezapomeňte na potřebné doplňky

foto

Řídíte se pravidlem, že na kolo stačí nasednout a může se vyrazit? To jistě ano, ale díky nezbytným doplňkům budou vaše cyklovýlety mnohem komfortnější a zároveň bezpečnější. Sestavili jsme pro vás seznam těch nejdůležitějších.

Cyklistická přilba

Na prvním místě snad ani nemůže být žádný jiný cyklodoplněk než helma na kolo. Děti a mladiství do 18 let ji musí při jízdě nosit povinně, dospělým cyklistům legislativa povinné nošení přilby neukládá. Přesto jde o základní bezpečnostní prvek, který vám může zachránit život. Nemít při pádu cyklohelmu znamená riskovat vážně poranění hlavy či smrt.

Chrániče

Riziko poranění můžete výrazně snížit i dalšími doplňky – chrániči nohou, rukou, páteře a krku. Pravdou je, že při rekreační cyklistice nosí chrániče jen minimum lidí, zodpovědní vyznavači extrémnější jízdy však bez nich neujedou ani metr. Vezmete si z nich příklad?

Lahev

Dodržování pitného režimu je základním kamenem správně fungujícího organismu. Během sportovního výkonu je pravidelný přísun tekutin velmi důležitý, optimální hydrataci tělu zajistíte pomocí lahve s vodou nebo hydrovaku umístěného v batohu.

Cyklooblečení

Skutečnost, že na kole jezdíte jen občas, by vás od pořízení kvalitního oblečení na kolo neměla odradit. Proč? Protože se budete v cyklodresu či jiném outfitu z funkčních materiálů při jízdě cítit mnohem pohodlněji.

Batoh na kolo

Do batohu na kolo umístíte větší lahev, ale také další důležité věci, bez kterých se při vyjížďkách neobejdete – mobilní telefon, peněženku, náhradní oblečení apod. K dostání jsou navíc cyklobatohy kombinované s pateřákem (chráničem páteře) - pořízením takového doplňku zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Zvonek na kolo

Drobnost, na kterou spousta cyklistů zapomíná. Přitom je to právě zvonek, prostřednictvím kterého snadno upozorníme ostatní, že se k nim zezadu blížíme a minimalizuje tím riziko střetu.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

4°C

Dnes je čtvrtek 28. ledna 2021

Očekáváme v 13:00 4°C

Celá předpověď