Nákup pánských kraťasů: 5 aspektů, podle nichž se vyplatí orientovat

foto

Letní sezona je ještě neskutečně daleko a myslí na ni jen ti, již příliš nemusí zimu a na jaro se také výrazně netěší. Přesto se vyplatí myslet už nyní na oděvy, které si na sebe v létě budete brát. Zapomeňte na dlouhé kalhoty, které nosíte v průběhu celého roku. V horku jsou kraťasy jakousi nepsanou povinností. Jaké ale vybrat, když se vám v šatníku krčí pouze několik kusů. Alternativ je poměrně hodně, a tak není od věci najít ty správné. My v následujících řádcích upozorníme na celkem 5 kritérií, podle nichž se vyplatí krátké kalhoty vybírat.

Fotogalerie

1. Na materiálu záleží

Hodně důležité je především to, z čeho jsou kraťasy ušité. Materiálů je poměrně hodně. Pro stylové pánské kraťasy určené především do společnosti a na volnočasové aktivity se hodí zejména bavlna či riflovina. Džínové krátké kalhoty vypadají perfektně a rozhodně nikoho neurazí. Jestliže chcete vsadit spíše na větší prodyšnost a lehčí oděvy, nebojte se ani plátna. Jednoduché plátěné kraťasy mohou vypadat také moc hezky.

2. Střih kraťasů

Volit je možné hned z několika typických střihů. Klasiku představují zejména standardní kraťasy s rovnými nohavicemi. Jinak ale není problém volit i ty rozšířené, nebo naopak na konci zúžené. Jde spíše o styl konkrétního nositele. Každému chlapovi se zkrátka líbí něco jiného. Ostatně představy mnohých se liší i u plavek. Pod termínem moderní pánské plavky si také každý představí něco jiného.

3. Vzhled je nesmírně důležitý

Tady se situace odvíjí především od toho, kam vlastně budete kraťasy nosit. Na pláž se hodí klidně i divočejší vzorované kalhoty, případně střídmější modely složené z více barevných polí. Do společnosti už vyrazíte logicky v jednobarevné variaci krátkých kalhot. Nikoho určitě neurazí. V eshopu budchlap.cz si jistě vyberete ty správné.

4. Jaká má být délka nohavic?

Opět zcela individuální záležitost. Většina modelů je typická tím, že kraťasy končí v oblasti těsně nad koleny. Plavky jsou pochopitelně mnohem kratší a sahají maximálně do poloviny stehen. Najdou se ale i tříčtvrteční kalhoty, jež dosáhnou až pod kolena, některé i skoro ke kotníkům.

5. A co doplňky?

Jakékoli krátké kalhoty se liší také jednotlivými prvky. Typické jsou třeba takové příčné švy, jež mohou dokonale oživit jinak třeba spíše usedlý typ riflových modelů. Jmenovat lze také nejrůznější cvočky, případně knoflíky. Podívejte se i na to, jestli mají pánské kraťasy u rozkroku klasický zip, nebo naopak knoflíčky. Mnohé mohou být i bez čehokoli. Především klasické plážové šortky nic takového nepotřebují. Bohatě postačí kvalitní guma a samozřejmě tolik nezbytné šňůrky. Jednak vypadají vkusně a jednak slouží jako poslední záchrana, když guma selže, případně časem steří.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

23°C

Dnes je neděle 15. září 2019

Očekáváme v 13:00 23°C

Celá předpověď