Nádobí, na kterém si pochutnáte

foto

Říká vám něco myšlenka zero waste? A co třeba takový plastový ostrov v Pacifickém oceánu? Většina z nás nejspíše více neuvažuje nad tím, kam jde veškerý odpad, který během života vyprodukujeme. Přesto věřte, že to kouzelné místo „pryč“ není konec příběhu. Jednorázové plastové výrobky pomalu, ale jistě moří náš svět, a my tak dříve či později budeme muset bojovat s tím, co jsme sami stvořili. Naštěstí se někteří začali hlouběji zabývat budoucností, kterou tu necháváme našim děti a vymysleli, jak nahradit některé z jednorázových plastů. Jednou z alternativních cest je třeba výroba jedlého nádobí.

Příjemná tečka na závěr

Možná někdy máte hlad, že byste snad snědli i talíř, na kterém vám bylo jídlo naservírované. Nyní v tom nemusí být žádný problém! Jedlé nádobí můžete sníst a přijmout třeba jablečná vlákna nebo pšeničné otruby. V historii pro vás ještě nikdy nebylo tak snadné dostat do vašich dětí, třeba v rámci neobvyklých zážitků, zdraví prospěšné látky. Protože co si budeme povídat, talíř doposavad určitě nejedly.

Už nehledejte odpadkové koše

Festivaly, dětské oslavy či grilovačky, všechny tyhle akce milujete. Přesto už nyní vám po celém těle naskakuje kopřivka, jen při představě veškerého toho špinavého nádobí, co po nich zůstane. Jedlé nádobí může zmenšit vaše obavy a třeba na festivalech se už nikdy nebudete muset prodírat davem lidí a hledat odpadkový koš. Jedlé nádobí jednoduše ulehčí život a ušetří životní prostředí.

Nemyjte nádobí! Snězte ho!

Nádobí je vyráběno z vedlejších produktů, které vznikají při zpracování potravin. Po dobrém teplém čaji, si tak můžete jako třešničku na dortu vychutnat samotný kelímek. Vzniká tak nulový odpad a stoprocentní spokojenost. Navíc vás už nikdy nebudou trápit žádné špinavé talíře, brčka, hrnky nebo lžičky. Odpadne vám tak jeden z nejméně oblíbených úkolů každé hospodyňky, který navíc nikdy nekončí, a sice mytí nádobí.

Neplaťte za odpad

Uvažovali jste někdy nad tím, kolik zaplatíte za odpadky? Nebylo by lepší zaplatit jen za samotný produkt? Neutrácet za zbytečnosti, které nám jen obtěžují náš život. Řekněte STOP odpadu a nenechte se jimi zaplavovat. Buďte ohleduplní k prostředí a ulehčete si život jednou pro vždy.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

22°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď