Na co si dát bacha při sjednání cestovního pojištění?

foto

Před každou cestou za hranice naší matičky vlasti je dobré si zřídit cestovní pojištění. Uhradí výlohy za zdravotní péči v případě úrazu nebo náhlého onemocnění. A ty mohou být pořádně vysoké. Takže – před cestou do zahraničí uzavřete cestovní pojištění.

Děsíte se cesty do pojišťovny? A je to pro vás ten důvod, proč si cestovní pojištění nesjednáváte? Máme pro vás řešení. Cestovní pojištění si můžete sjednat i on-line. Poradíme vám, co si při sjednání pohlídat a kdy mít oči na stopkách.

Cestovní pojištění on-line

Když víte, co potřebujete, žádný problém. Není nic jednoduššího než vše zařídit z klidu domova nebo cestou na letiště. Ušetřený čas můžete věnovat nákupu chybějícího vybavení nebo odpočinku před cestou. Navíc můžete výrazně ušetřit.

Pojištění léčebných výhod pokryje:

  • Náklady na ošetření
  • Náklady na hospitalizaci
  • Převoz do nemocnice
  • Transport zpět do ČR

Pojištění cesty

Nejčastější chybou je sjednání cestovního pojištění až pro cílovou destinaci. I v průběhu přesunu jste ale na cestě – za hranicemi ČR – a cestovní pojištění by tak mělo platit i na cestu.

Asistenční služby

Volejte je vždy, když se vám přihodí něco nepříjemného. Budou s vámi mluvit v českém jazyce, pomohou vyřídit pojistnou událost, vyřídí vše potřebné s příslušným lékařským zařízením.

Pozor na limity

Ty si opravdu pohlídejte. Většinou jsou srovnatelné, ale i zde platí „Důvěřuj, ale prověřuj“. Ideální stav je limit pro pojištění léčebných výloh alespoň 3 miliony Kč po světě, 2 miliony v Evropě. Pozor si dejte i na limit pro případný transport zpět do České republiky.

Čtěte také: Pojištění léčebných výloh je základním pojištěním

Kam a proč cestujete?

Cestujete-li po Evropě, limit léčebných výloh ve výši 2 milionů je dostačující. Zvažte i činnosti, kterým se budete na dovolené věnovat. Budete relaxovat? Chystáte se sportovat? Možná by nebylo od věci připojistit se. Pojištění odpovědnosti i pojištění zavazadel je na místě. Nešetřete na nich.

Chcete si užít také adrenalinovou zábavu? Pak je lepší se připojistit. Riziko nehody je vyšší.

Pohlídejte si datum

Datum odjezdu i návratu by mělo přesně kopírovat dny, kdy ČR opustíte a kdy se do ní vrátíte. Zohledněte i to, zda cestujete s rodinou nebo za prací. Důležité je znát i výjimky z pojištění.

Jak vypadá ideální cestovní pojištění?

Obsahuje vše potřebné, abyste si dovolenou užili a nestresovali se.

  • Pojištění léčebných výloh – obsahuje vždy
  • Úrazové pojištění v případě trvalých následků úrazů
  • Asistenční služby
  • Pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetí osobě při běžných činnostech
  • Pojištění zavazadel
  • Výluky

Pojištění na cesty vzniká zaplacením. Mělo by se tak stát ještě dřív, než se vydáte na cestu. Při sjednání on-line není třeba nic podepisovat, všechny dokumenty obdržíte na e-mail. Teď už vám nic nestojí v cestě.

22°C

Dnes je středa 6. července 2022

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď