Mýty o realitních kancelářích

foto

Mnoho lidí má o realitních kancelářích a jejich fungování naprosto mylnou představu, kterou si vytvořili na základě spolupráce s nespolehlivým makléřem. Samozřejmě, pravda je někde jinde.

1. Čím více realitních kanceláří oslovím, tím lépe

Prodejci nemovitostí si myslí, že pokud se inzerát objeví na stránkách různých realitních kanceláří, šance na úspěch se automaticky zvýší. Opak je ale pravdou. Kromě toho, že se nemovitost nabízí za různé ceny, což vzbuzuje nedůvěru, ani realitní makléři nejsou tak motivováni k prodeji nemovitosti, pokud je konkurence příliš velká.

2. Prodám svou nemovitost sám a ušetřím

Klidně můžete zvolit tuto cestu a inzerovat vaši nemovitost na různých serverech. Nicméně, počítejte s velkou časovou náročností. Komunikace s potenciálními zájemci, jejich ověřování a prohlídky se mohou táhnout celé měsíce.

Mnoho prodejců si myslí, že pokud se nemovitost rozhodnou prodat na vlastní pěst, ušetří. Jaksi však neuvažují o tom, že kromě různých administrativních a právních úkonů musí nemovitost před prodejem připravit, najmout profesionálního fotografa, zaplatit za odhad ceny nemovitosti a podobně. Kvalitní realitní kancelář vám všechny tyto služby nabídne zdarma. Respektive, samozřejmě, že jí zaplatíte provizi z prodeje. V konečném důsledku se však výsledná suma bude rovnat té, kterou byste museli zaplatit i při prodeji nemovitosti na vlastní pěst. Nezapomeňte si také od ceny odečíst vlastní časové náklady a starosti. S realitní kanceláří tedy ušetříte.

3. Realitní kanceláři musím zaplatit i v případě, že se nemovitost neprodá

Další mýtus, který se nám jaksi usadil v hlavách. Skutečnost je ale opačná. Realitní kancelář má právo na svou provizi až po uzavření kupní smlouvy nebo po přijetí peněz na účet. Podmínky jsou jasně definovány ve zprostředkovatelské smlouvě.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

27°C

Dnes je pátek 26. dubna 2019

Očekáváme v 17:00 25°C

Celá předpověď