Musí se kočičí stromy zalévat?

foto

Až vám zapálený chovatel koček řekne, že má doma kočičí strom, tak si nepředstavujte žádnou uřezanou větev někde v rohu obývacího pokoje, nebo velký květináč s roštím obrostlým listím vedoucí až ke stropu. Takže není nutné jej hnojit ani zalévat a na podzim organizovat hrabání listí. Co si ale pod tímto názvem představit?

Škrabadlo pro kočky

Tvarově nejjednodušší strom pro kočky je většinou válec na pevné základně omotaný sisalem nebo plstí. Kočka se do válce může zapřít a předními drápky bezpečně škrábat. Tato škrabadla pro kočky jsou také často doplněna o odpočívadlo, nejrůznější prolézačky a hračky, kde se kočka zabaví, může se schovat nebo jen vylézt do nejvyššího patra a při odpočinku sledovat vše, co se děje kolem.

Přírodní strom pro kočky

ZooRoyal

Ani tuto variantu nebudete muset zalévat. Tento přírodní kočičí strom je vyrobený z opravdové větve z tvrdého dřeva. Na koncích jednotlivých haluzí jsou umístěná odpočívadla nebo hračky, a pokud máte rádi přírodní materiály, tak si můžete vybrat designové kousky třeba od značky Designed by Lotte.

Přírodní materiál nemusí být za každou cenu větev ze stromu. Můžete pořídit dřevěný strom pro kočku, vyrobený z pevných desek, který do domácnosti zapadne jako další kus pěkného nábytku.

Kočičí strom pro velké kočky

Pokud je vaše kočka velkého plemene, nebo tak trochu cvalík, je dobré se zaměřit i na materiály, ze kterého jsou stromy pro kočky vyrobeny. Na nosnost je dobré myslet i v případě, že doma nemáte jednu, ale dvě nebo více koček. Škrabací stromy pro velké kočky jsou uzpůsobeny nejen větší nosností, ale i odpočívadla jsou větší a sisal může být hrubější, protože je předpoklad, že velká kočka má větší drápy a větší sílu při škrábání.

Kočičí strom na zeď

Pokud nedisponujete bytem se spoustou volných metrů čtverečních a klasický strom na lezení pro kočky je příliš rozměrný, můžete si pořídit škrabadlo pro kočky s uchycením na zeď. V nabídce některých prodejců, třeba na e-shopu ZooRoyal.cz, jdou v praktičnosti nabízených škrabadel ještě o kousek dále. V nabídce najdete rohový škrabací sloup značky Trixie, díky kterému můžete využít některý z rohů v místnosti. Takové škrabadlo pro kočky nezabere mnoho místa v prostoru a dokonce se na něj vejde i odpočívadlo.

Na co myslet před nákupem?

Škrabací stromy pro kočky jsou investicí, která se stane na delší dobu součástí vaší domácnosti. Vybírejte si škrabadla, která jsou vyrobena z dobrých materiálů. Myslete na velikost vaší kočky, a stejně tak na případ, kdy máte doma více než jednu kočku a musíte předpokládat, že si budou na stromě hrát společně. Co je ale nejdůležitější? Na trhu jsou škrabadla pro kočky se spoustou odpočívadel, prolézaček i hraček a vhodně zvolený strom poskytne vaší kočce mnoho hodin zábavy i dobré místo k odpočinku. 

7°C

Dnes je neděle 2. dubna 2023

Očekáváme v 15:00 6°C

Celá předpověď