Mramorová není jen bábovka

foto

Když se budeme bavit o mramoru, většině se vybaví černobílý lesklý kámen nebo voňavá pochoutka k nedělní kávě. Představit by se chtěla také mramorová drť.

V hlavní roli mramorová drť

Výsypem mramorové drtě vytvořte zahradní chodníčky, okapové pěšinky nebo pomocí ní vyzdobte jezírka a skalky. Hrajte si s kompozicí vaší zahrady. Rozdíl mezi drtěmi a valounky je ve stylu opracování materiálu. Drtě jsou drobné kamínky s ostrými hranami. Valounky jsou opracované zaoblené kamínky. Mramorová drť je ideální k vytvoření neotřelých krycích ploch a velkým pomocníkem při provádění terénních úprav.

Kam s mramorovou drtí?

Mramorová drť se používá také jako mulčovací materiál. Výhodou je, že nepodléhá rozkladu a ochlazuje půdní povrch. To oceníte především v létě, kdy drť ochlazuje půdu okolí rostlinstva. Mramorová drť je vhodná i jako dekorace do interiérů – do akvárií, váz nebo fontánek. Jsou skvělou variantou při realizaci moderních zahrad s asijskými prvky. Nedoporučuje se používat do akvárií s rybičkami a živými rostlinkami.

Mramorová drť – bílá není vždy bílá

Máte rádi barvy? Mramorová drť bílá je skvělá na obarvení na váš oblíbený odstín. Otevírají se vám tím nekonečné možnosti kombinací, které můžete využít při své kreativitě. Nákupem bílé drtě si můžete být skoro vždy jisti, že kupujete mramor. Ten, jako takový, je méně mechanicky pevný než jiná kameniva. Čistě bílá drť dokáže propůjčit eleganci a krásu i té nejnudnější rostlině.

Sypký materiál na hroby

Pokud váháte s výběrem úpravy hrobu, pak si buďte jisti, že tímto rozhodnutím chybu neuděláte. Mramorová drť na hroby je ideální pro využití v kombinaci s okrasnými travinami a trvalkami. Získáte tak udržovaný kamenný záhon pietního místa.

Pokud máte hrob vysypaný právě mramorovou drtí, a nevíte si rady s jejím čištění, stačí použít prostředek Savo a míchačku na maltové směsi. Je to nejlevnější a nejsnadnější cesta, jak naráz ve velkém objemu drť vyčistit. Domácí kutilové pak doporučují vysokotlaké čističe, kterým mramorovou drť vyčistíte bez použití chemikálie.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

30°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 17:00 28°C

Celá předpověď