Mladí chtějí žít ve svém. Projekty rodinných domů, které vás nezruinují.

foto

Už vás nebaví bydlet v nájemním bytě a každý měsíc posílat peníze do kapsy jeho majiteli? Přijde vám logičtější investovat do svého a tu stejnou částku platit za něco, co už vám zůstane do konce života? Rozumíme vám. Jenže když se podíváte na ceny nemovitostí, je jasné že si nic drahého nemůžete dovolit? Pojďme se společně zamyslet, co by se dalo dělat.

Malé a modulární domy

Jednou z dostupných možností pro ty, kteří chtějí vlastnit svůj rodinný dům, je zvážit malé a modulární domy. Nemusíte se bát. Moderní montované dřevostavby nejsou jen do začátku, nebo na chvíli. Mají dlouhou životnost a dá se v nich bydlet celoročně. Navíc díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, vás podprahově stále obklopují přírodou. Třeba plzeňská firma Easy Homes Solutions a.s. nabízí také širokou škálu možností domů modulárních, které si můžete přizpůsobit podle sebe. K dispozici jsou samozřejmě i standardní projekty rodinných domů, ať už sháníte patrový, či bungalov. V tomto případě si stačí jednoduše vybrat z katalogu a stavět. Všechny projekty vždy nabízejí 3D návrhy, díky kterým si snadno představíte, jak bude váš nový dům vypadat. Rozhodnout se pro dřevostavbu, znamená zvolit efektivní, cenově dostupné bydlení, kterým jako bonus prospějete ekologickému rozvoji na planetě.

Renovace svépomocí

Další možností pro cenově dostupnější vlastní bydlení zvážit stavbu a renovaci domů vlastními rukama. Tím, že část práce převezmete sami, můžete ušetřit nemalé peníze na mzdových nákladech a upravit si své dům podle svých představ. Je ovšem nutné mít technologické znalosti a vyznat se v opravách a stavbě domů. Pokud děláte práci v IT, zvolte raději specializovanou firmu, která vám pomůže.

Financování

Při hledání cenově dostupných variant jsme si říkali že je důležité také zmínit dotace a pomoc s financováním. Pokud koupíte starší dům nebo zvolíte novou dřevostavbu, v obou případech se můžete zapojit do programu Nová zelená úsporám, kde je možné zažádat si o širokou škálu dotací. Easy Homes Solution vám automaticky nabízí i tuto službu a pokud můžete využít při stavbě nějakou z dostupných dotací, upozorní vás na to. Ať tak či tak, nebojte se požádat o pomoc. Můžete dostat od státu nemalé příspěvky třeba na výkop vlastní studny, tepelná čerpadla, čističku odpadních vod a další. Zeptejte se odborníků v oboru na vaše možnosti a uvidíte, že se vám uleví a brzy budete bydlet ve vlastním.

 

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď