Masky na vlasy: typy a jejich účinky

foto

Každá dívka alespoň jednou v životě použila masku na vlasy. O blahodárných vlastnostech pak vědí úplně všichni! Maska umí transformovat vlasy, zbavit je nepříjemné křehkosti a matnosti. Víc o maskách na vlasy si povíme právě dnes.

Profesionální vlasové masky

Pomáhají zlepšit strukturu a urychlit růst vlasů, posílit a uzdravit oslabené kadeře. Jelikož za jejich vznikem stojí nejpovolanější odborníci, nemohou obsahovat škodlivé látky.

Rozdíl mezi maskami, balzámy a kondicionéry

Na rozdíl od kondicionérů mají masky mnohem silnější účinek a prodloužený výsledek. Všechny druhy balzámů jsou samozřejmě také účinné: vlasy se po jejich použití transformují, ale to v žádném případě není komplexní péče. Masky musí být používány pravidelně, pouze tak můžete dosáhnout svého cíle.

Typy vlasových masek

Jaké masky existují? Je jich velké množství! Pro poškozené, oslabené, matné, barvené, zesvětlené, kudrnaté vlasy... Například značka Kallos ve své nabídce představuje masky pro každý typ vlasů. Pojďme si to probrat podrobněji!

  • Masky pro poškozené vlasy: Hlavním úkolem je nasycení pramenů užitečnými látkami, které jsou ve složení výrobku. Masky aktivně bojují proti roztřepeným konečkům a zvlhčují vlasy zevnitř, navíc stimulují jejich obnovu.
  • Masky pro barvené vlasy: Obarvily jste si vlasy a jste nespokojeny s jejich stavem? Můžete je snadno uzdravit! Jak již bylo zmíněno výše, pokud budete pravidelně používat masky podle účelu, můžete dosáhnout poměrně rychlé obnovy. Takové masky nejen oživí novou barvu vašich pramenů, ale také chrání vlasy před ničivými faktory vnějšího prostředí. Formule těchto produktů je obvykle bohatá na antioxidanty, které vyhlazuje kutikuly vlasů.
  • Objemové vlasové masky: Pokud vlasy ztratily svou hustotu, na pomoc přijdou masky pro objem. Při výběru produktů věnujte pozornost přítomnosti bílkovin a vitamínu B3 ve složení, a také tomu, aby struktura přípravku byla lehká a nemastná.
  • Masky pro normální vlasy: Masky pro normální vlasy jsou vhodné pro zdravé a nepoškozené vlasy. Potřebují však další hydrataci, která je poskytována pouze specializovanými produkty. Jsou navrženy tak, aby kompenzovaly nedostatek užitečných složek a posílily vlasovou šachtu. Neméně důležitým úkolem těchto masek je udržení požadované úrovně vlhkosti.
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

24°C

Dnes je úterý 22. června 2021

Očekáváme v 5:00 19°C

Celá předpověď