Kvůli novému kanabinoidu HHC dekriminalizace konopí může počkat. Proč?

foto

Hexahydrokanabinol, zkráceně HHC je novinkou na českém i světovém trhu s výtažky z konopí. Jedná se o kanabinoid získaný přeměnou nepsychoaktivního CBD, ale s účinkem podobné THC. Legalizace konopí je velké téma napříč Evropou, a přitom prodej HHC je zcela legální. Jak je teda možné, že si můžete zakoupit HHC produkty, ale o marihuaně se teprve diskutuje na pomezí dekriminalizace?

Fotogalerie

Legalizace extraktů z konopí je ošemetná

Otázka okolo legislativy týkající se pěstování, obchodování či přechovávání konopí či látek z něj izolovaných patří jedny z nejpalčivějších problémů 21. století. Zlomovým se v tomto směru stal rok 2018, kdy vešel v USA v platnost Hemp Farming Act, tedy zákon umožňující produkci konopí a konopných extraktů s nižším obsahem THC (pod 0,3 %). V České republice se umožňuje pěstování konopí do 1% limitu THC a musíte splnit ostatní náležitosti, které spadají pod ministerstvo zemědělství. Český slovník na konopí s 1% THC limitem nahlíží, jako na technické konopí.

Postupně se pak začaly objevovat i další kanabinoidy, které si velmi rychle našly své místo na americkém i evropském trhu. A s tím přišla i konopná látka HHC.

Představujeme HHC účinky

Z hlediska procentuálního zastoupení bychom HHC v běžné rostlině konopí našli pouze desetiny procent. Z tohoto důvodu se tato látka získává chemickou přeměnou CBD procesem hydrogenace. Díky tomu je HHC považován za legální, protože vstupní látkou v procesu je CBD. A tak HHC nespadá pod zákonnou regulaci, na rozdíl od jeho přímého derivátu THC.

I přes to, že však HHC pochází z CBD, vyvolává tedy téměř shodné účinky s THC, přestože je jeho efektivita ve srovnání s THC zhruba poloviční. Výhodou však je, že HHC extrakty neobsahují žádné THC. HHC produkty nabírají na popularitě mezi lidmi, kteří si chtějí vyzkoušet účinky psychoaktivních kanabinoidů bez obav z porušování dosud existujících zákonů.

2foto

HHC vape a HHC cartridge = budoucnost konopí

Láká-li vás možnost vyzkoušet si účinek HHC na vlastní kůži, můžete k tomu využít nejrůznější varianty konzumace. Revoluční technologií oblíbenou mezi uživateli je pak HHC vape, díky kterému vytěžíte z HHC maximum. Na HHC vape nasadíte HHC cartridge, která obsahuje ryzí podobu HHC extraktu- Zvolit si pak můžete z nejrůznějších druhů HHC cartridge, které obsahují i terpeny pro lepší chuťový zážitek. Můžete vybírat z terpenů jako Lychee, Mango nebo třeba HHC cartridge Gelato! Díky HHC vape si tak pravděpodobně uděláte lepší obrázek o tom, kvůli čemu je v posledních letech všechen ten legalizační povyk.

3foto

Výhody HHC vape

  • Kompaktní velikost
  • Diskrétní kouř a vůně
  • Velký výběr příchutí
  • HHC vape prodej je zcela legální

HHC vape vydrží zhruba na 250 potáhnutí a nabíjí se přes USB.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď