Kvalitní vybavení do terénu

foto

Kolimátor tvoří užitečnou součást zbraní. V terénu oceníte i kvalitní termokameru. Zapomenout nesmíte ani na outdoorovou obuv, která vám umožní pohodlný pohyb v terénu.

Kolimátor

Kolimátor- reflexní zaměřovač je optické zařízení fungující jako alternativa k otevřenému mechanickému mířidlu nebo jej nahrazuje. Upevňuje se ke zbrani a díky němu snáze zamíříte. Abyste vyřešili problém, který se objevuje při střídavém zaostřování na mířidla a cíl, je potřeba si pořídit kvalitní kolimátor. Využijete jej především pro kratší vzdálenost a větší cíl. Jeho obsluha není náročná, neboť zařízení funguje na principu baterie, která přenese červený světelný bod na sklíčko.

Většina kolimátorů se snadno montuje a má moderní a odolnou konstrukci. Mezi známé výrobce kolimátorů patří Delta Optical. Modely z nabídky jsou kvalitní, odolné a mají dlouhou životnost. Pokud přemýšlíte nad nákupem některého z modelů, zavítejte na e-shop fotopasti.cz.

Termovizní kamera

Funguje na obdobném principu jako noční vidění. Její objektiv se soustřeďuje na infračervené záření, díky čemuž zobrazuje teplotní rozdíly vznikající u lidí, zvířat nebo dalších předmětů. Nejteplejší místa se zobrazují barvou bílou, nejchladnější pak barvou červenou. Pokud si chcete pořídit termovizní kameru, máte na výběr kamery různých kategorií. Samozřejmostí jsou modely na velmi profesionální úrovni, které rozpoznávají objekty na velké vzdálenosti. Při výběru termovizní kamery hraje důležitou roli předpokládaný dosah a velikost předmětů.

Outdoorová obuv

Outdoorová obuv je neocenitelný pomocník při pobytu v terénu. Modely volte podle náročnosti terénu, ve kterém se budete pohybovat. Čím jsou přírodní podmínky náročnějším tím robustnější kousky byste si měli pořídit. Pevnější obuv ocení i ti, kdo mají větší hmotnost, nebo s sebou ponesou těžší batoh. Pokud si boty pořizujete do náročného terénu, prioritou je zpevnění chodidla. To zajistí vyšší okraj boty. I tuhost podrážky hraje velmi důležitou roli. Tak se odvíjí i od ročního období, pro které bude obuv určená. Jiné nároky klade období letní a jiné pak podzimní a zimní.

  • Materiál outdoorové obuvi

Pro výrobu tohoto druhu obuvi se nejčastěji využívá kožená useň nebo textil. Často bývá její součástí také vrstva funkční membrány.

Modely vyrobené z kůže jsou sice trochu dražší, ale bývají daleko odolnější a pokud o ně budete dobře pečovat, vydrží dlouhou dobu. Jaké výhody nabízí useň? Dokonalou izolaci tepla, je tedy vhodnou volbou i do velmi chladného počasí. Nevýhodou je horší prodyšnost a vyšší hmotnost boty. Také déle schne. Pokud si pořídíte outdoorové boty vyrobené z textilu, rychleji vám uschnou, ale jejich životnost není tak velká, jako u bot vyrobených z usně. Také nemají tak dobré tepelně-izolační vlastnosti. Nejsou tedy vhodné do zimního období.

Co je funkční membrána a proč vybírat obuv, která ji má? Je to šikovný pomocník, který pomůže z obuvi odvádět vlhkost také funguje jako ochrana proti provlhnutí. Voděodolnost udává vodní sloupec, čím je vyšší, tím více je obuv odolná vůči vlhkosti. Životnost obuvi prodlouží i vhodná impregnace, která se nanáší na boty vyčištěné a suché.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

9°C

Dnes je neděle 24. října 2021

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď