Kvalitní slévárna zajistí nejen samotnou výrobu tvárné i šedé litiny. Součástí služeb bývá i obrábění a CNC soustružení

foto

Průmysl je nejdůležitějším pilířem tuzemské ekonomiky již od počátku existence samostatného Československa. V průběhu času se samozřejmě v závislosti na aktuální poptávce a potřebách společnosti mění sortiment výrobků a mnohé podniky vystřídaly za dobu své existence i několik majitelů. Některé továrny sice zanikly nebo jejich budovy začaly sloužit jinému účelu, na jejich místo však nastoupily nové a moderněji řešené výrobny.

Český průmysl má skvělou pověst doma i v zahraničí. Mezi jeho klíčová odvětví patří hutnictví a strojírenství

Přestože má Česká republika malou rozlohu, získaly si tuzemské produkty ve světě dobré jméno. A zdaleka se nejedná jen o pivo, porcelán a broušené sklo. Strojírenské výrobky se hojně vyvážely do zahraničí již v meziválečném období. Odběratelé již tehdy oceňovali vysokou kvalitu materiálů a zpracování i nejrůznější inovace, se kterými přicházeli čeští inženýři.

Vlastníci i produkty se v průběhu času mění. Skvělá pověst i kvalita však zůstává

S nástupem komunismu přešly průmyslové podniky do rukou státu, část strojírenské výroby dokonce začala v rámci centrálně plánovaného hospodářství realizovat i zemědělská družstva. Změnilo se i spektrum zemí, do kterých se vyváželo. Na počátku 90. let přešla nemalá část státního majetku opět do soukromých rukou, na trh navíc vstoupili i zahraniční výrobci. Stále však platí, že průmyslová výroba je pro Českou republiku klíčová. Potřebuje ale spolehlivé dodavatele. Mezi takové patří slévárna šedé litiny UCB Technometal, která navíc na přání realizuje i obrábění a CNC frézování.

Pandemie koronaviru ukázala, že průmyslová odvětví obstála se ctí i v těžkých časech

Zatímco byly služby a mnohá další zbytná odvětví po dobu pandemie výrazně omezována, drtivá většina výrobců zvládla celou situaci ustát se ctí. Mnozí dokonce zvládli navýšit počet pracovních míst a poskytli tak příležitost těm, kteří kvůli nutnosti zajištění příjmů opustili gastronomii, cestovní ruch a další postižené segmenty. Průmyslová odvětví byla během náročného období hlavní oporou české ekonomiky.

Která slévárna šedé litiny patří mezi ty opravdu kvalitní?

Firmy, které používají při výrobě šedou nebo tvárnou litinu, se mohou obrátit slévárnu litiny UCB Technometal. Ta vznikla již v roce 1998 sloučením dvou britských a jedné španělské slévárny pro plynulé odlévání. Kromě samotných sléváren disponuje společnost i dostatečným počtem skladů a servisních středisek. Proces výroby je navíc průběžně inovován a jsou do něj zapojovány nejnovější technologie.

Jaký je rozsah činnosti slévárny UCB Technometal?

Základem je samozřejmě samotná výroba litiny. Ta se prodává pod obchodní značkou Unibar. Funguje tu jak slévárna šedé litiny, tak i slévárna tvárné litiny. Díky struktuře tvořené železnou a grafitovou fází má litina Unibar skvělé fyzikální vlastnosti a zároveň je cenově dostupná. Odběratelé navíc mohou využívat i široké spektrum doplňkových služeb, které jim výrazně usnadní práci a ušetří výdaje na vybavení i pracovní síly.

  • Slévárna šedé litiny produkuje šedou litinu, která splňuje jak české, tak i mezinárodní normy, v několika třídách tvrdosti. Charakteristická pro ni je skvělá kvalita povrchu, nízká hmotnost v porovnání s ocelí, snadné obrábění a broušení a jemnější struktura zrna než při odlévání do písku. Pro odběratele je velkou výhodou fakt, že si mohou objednat i obráběníCNC soustružení, frézování, loupání, vrtání či řezání šedé litiny.
  • Slévárna tvárné litiny vyrábí litinu převážně o kruhových a čtyřhranných průřezech.

 

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

18°C

Dnes je pátek 17. září 2021

Očekáváme v 3:00 13°C

Celá předpověď