Kulturní tip: Tři Lamři v Chodovské tvrzi

foto

Praha 12. května (PROTEXT) - Od 17. května do 17. června 2017 se v galerii Chodovská tvrz uskuteční výstava TŘILAMŘI, která představí práce tří zástupců jedné umělecké rodiny.

Rodinný klan Lamrů tvoří všestranný umělec Aleš Lamr, otec dvou rovněž umělecky činných synů – staršího Hanuše, designéra a šperkaře, a mladšího Jana, malíře a grafika. Výstava je otevřena od úterý do neděle od 13.00 – 18.00 hodin.

Aleš Lamr

Aleš Lamr se narodil v roce 1943 v Olomouci, v roce 1964 absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně, obor prostorové vy?tvarnictví u prof. J. A. Šálka. Věnuje se malbě, grafice, sochařství, keramice a je rovněž autorem mnoha prací v architektuře. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách mnoha institucí i soukromých sběratelů po celém světě – mj. v Národní galerii v Praze, Muzeu výtvarného umění v Olomouci, v Nadaci Jana a Medy Mládkových v Sovových mlýnech, v Muzeu moderního umění v Paříži, v galerii Sonnenring v Münsteru, Muzeu moderního v Buenos Aires, galerii Kuranuki v Ósace či Národní galerii ve Washingtonu.

Další informace najdete na http://www.lamr.cz.

Hanuš Lamr

Designér a tvůrce osobitých šperků Hanuš Lamr (1976) je absolventem Ateliéru sochařství kovu a šperku pod vedením V. K. Nováka na pražské VŠUP. Absolvoval profesní stáže v Izraeli a v Německu, v současnosti žije a tvoří v Praze. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách soukromých sběratelů i kulturních institucí, např. v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. V roce 2011 byl osloven Ministerstvem zahraničních věcí ČR a vytvořil speciální brož pro Madeleine Albright. Jeho celoživotní inspirací je příroda, pro svou práci nejčastěji volí stříbro, zlato, drahé kameny či syntetickou pryskyřici s práškovými pigmenty. Rád tyto materiály používá neomezeně, experimentuje s nimi a vzájemně je propojuje. To je velmi dobře vidět v jeho kolekcích Crassulaceae, Fructus, Pisum, Coniferum či u aktuálního Folkloru. S touto kolekcí byl zařazen na shortlist prestižního ocenění Czech Grand Design 2016 v kategorii Designér šperku roku.

Ve spolupráci s módní vizionářkou Olo Křížovou a fotografkou Michaelou Džurnou vznikl nový katalog Inner Boudoir, tvořený souborem doplňujících se portrétů a zátiší. Představují se zde vybraná díla jeho posledních kolekcí včetně aktuálního Folkloru. Právě tuto kolekci aktuálně nafotil Jan Paravan s křehkou herečkou Janou Strykovou v roli modelky.

Více informací na http://www.hanuslamr.cz a na sociálních sítích.

Jan Lamr

Malíř a grafik Jan Lamr se narodil v roce 1983 v Praze, v roce 2006 absolvoval Vyšší odbornou školu grafickou v Praze, obor graficky? design a zpracování tiskovin (zaměření na propagační grafiku), u prof. Zbyňka Kočvara. Jan tvoří volné cykly, jejichž jednotlivé součásti se obsahově a formálně doplňují a jsou prostoupeny symboly a šiframi. Pracuje s citací zvířecích, abstraktních, geometrických či streetartových motivů.

Další informace na http://www.janlamr.com a na sociálních sítích.

Kontakt pro média:

Mariana Pohlová

Tel.: 724 351 554

E-mail: pohlova@m-communication.cz

cz.linkedin.com/pub/mariana-pohlová/2b/b43/554/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010421370111

https://twitter.com/MPohlova

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 15:00 20°C

Celá předpověď