Konturování obličeje krok za krokem

foto

Konturování je technika líčení zaměřená na zvýraznění, vylepšení a modelaci těla. Nejčastěji se konturuje obličej, ale konturování lze provést i na jiných partiích, jako je dekolt, prsa a dokonce i břicho. Díky této úpravě můžete opticky zeštíhlit obličej a mírně změnit jeho rysy.

Obecně řečeno, konturování spočívá v aplikaci vhodné kosmetiky tak, aby se pomocí hry světla a stínu získal požadovaný tvar. Pro konturování obličeje používají vizážisté bronzer, tvářenku a rozjasňovač za účelem zvýraznění lícních kostí a podtržení tvaru obličeje. Důležité je také pleť prosvětlit, protože pak vypadá svěže a rozzářeně. Dále budete potřebovat konturovací štětce (nejlépe tři – na konturování, zvýraznění a zapracování). Při konturování se vyhněte houbičce na make-up, protože i když se s ní pohodlně rozetře podklad, bronz ani rozjasňovač se s ní uspokojivě nerozetře.

Je konturování nutné?

Konturování obličeje je pro každého. Tato technika nemá prakticky žádný věkový limit - dobře poslouží mladým lidem, např. 20leté ženě, ale i ženám ve věku 40 nebo 60 let. Trik je však v tom, abyste konturování provedli správně, jinak získáte umělý efekt, který se může blížit karikatuře. Konturování spočívá ve vytvoření jemné iluze. Správná míra je důležitá, jinak bude obličej působit uměle až karikovaně.

Technika konturování se volí podle tvaru obličeje a jejím cílem je zlepšit proporce obličeje. S trochou cviku můžete změnit i tvar nosu. Díky této technice si můžete opticky ubrat kilogramy a zdůraznit přednosti své krásy. Proto je konturování tak módní a doporučované zejména na větší akce, kdy chcete vypadat bezvadně a vypadat dobře, například na fotkách.

Konturování se doporučuje zejména u asymetrického obličeje a při narušení jeho proporcí. Správným prosvětlením partií obličeje je můžete zvýraznit, čímž zároveň odvedete pozornost od nedokonalostí. Díky konturování se obličej stává trojrozměrným, to znamená, že již není plochý, vypadá štíhlejší a pleť získává zdravý lesk.

Konturování obličeje - pořadí aplikace kosmetiky

Konturování obvykle zahrnuje aplikaci teplého nebo studeného bronzeru o jeden nebo dva odstíny tmavšího, než je váš tón pleti. Aplikuje se na oblasti takové jak: prohlubně tváří, strany nosu a spánky, strany čela a linie vlasů. Díky tomu vzniká jakýsi stín, který dodává zeštíhlující efekt. To vše je doplněno o rozjasňovač, který by měl být světlejší než barva pleti – nanáší se na viditelnější místa, jako jsou tváře, špička nosu nebo T-zóna. Této technice se někdy říká strobing a při ní se obličej konturuje rozjasňovačem.

Naneste matný bronzer přizpůsobený vaší pleti na ty části obličeje, které chcete upravit a na které stín přirozeně padá – nejlepšího efektu dosáhnete nanesením pod lícní kosti, na krk, podél křídel nosu a po stranách čela.

Pomocí nadýchaného štětce naneste rozjasňovač, kterým zvýrazníte nejvíce vystouplé partie obličeje – lícní kosti, bradu, oční oblouk, nosní křídla. To jsou místa, která přirozeně odrážejí světlo.

Naneste tvářenku na nejvýraznější místa na tvářích – stačí se usmát a budete přesně vědět kde.

V případě světlé pleti je třeba se vyhnout oranžovým odstínům, lépe poslouží hnědé odstíny s příměsí šedého pigmentu. Tmavá pleť by měla používat červené pigmenty. Pamatujte, že linie mezi jednotlivými kosmetickými přípravky by měly být velmi plynulé, aby hranice mezi nimi byla nerozeznatelná. Dokonale provedené konturování musí odpovídat tvaru obličeje. Pamatujte, že konturování obličeje by se nemělo dělat příliš výrazně – konturování má za cíl obličej pouze mírně zeštíhlit a korigovat případné nedokonalosti, ne mu dát úplně nový tvar.

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď