Konec Bitcoinu? Co přijde v roce 2019?

foto

Bitcoin před nedávnem oslavil své kulaté narozeniny. Zrodil se před deseti lety a tehdy nestál ani jeden dolar. Během těchto deseti let se ale mnohé změnilo. Jeho hodnota pomalu, ale jistě stoupala a v roce 2017 se vyšplhala na neuvěřitelných 20 tisíc dolarů. Lidé v kryptoměnách viděli snadnou cestu ke zbohatnutí, a proto se nebáli do nich investovat.

Teď je kryptoměny zradily. Rok 2018 byl pro kryptoměny zničující, jejich hodnota klesla. A pořád klesá. Zapíše se rok 2018 do dějin jako začátek konce kryptoměn, nebo se kryptoměny vzpamatují?

Na tyto otázky nezná přesnou odpověď nikdo. Všichni se jen domnívají. Velkou roli v predikcích hraje vlastní zkušenost, historický vývoj kryptoměn a také určitá intuice každého z nás. Zajímavý pohled do budoucnosti na vývoj cen kryptoměn v tomto roce, přinesl finanční magazín Finex.cz, který za použití historických dat, analýz a dalších unikátních informací připravil predikci kryptoměn na rok 2019. Článek určitě stojí za přečtení.

Historie Bitcoinu se znovu opakuje

Pokud se podíváte na historický vývoj ceny bitcoinu, dalo by se říci, že se není čeho obávat. Možná vás samotné udiví, kolik takových období bitcoin už zažil. Celkem v pěti kritických obdobích by se nad ním dal udělat křížek.

Zkušenější obchodníci s kryptoměnami si na takové pády už zvykli, proto teď v současném kryptoměnovém propadu nevidí až takový problém. Nepanikaří, neprodávají, ale naopak využívají nízkých cen k jejich nákupu.

Stejně tak jako roky předešlé, byl rok 2018 součástí pravidelného cyklu. Vždycky tady byla ta „bublina“, o které se teď tak hodně mluví. Několikrát bitcoin padl na své dno a pak se postavil na nohy silnější než kdy jindy. Vždycky to tak bylo, jenomže tehdy to nikoho příliš nezajímalo. Veřejnost vlastně ani pořádně nevěděla, že nějaký bitcoin existuje, ale teď už to ví.

Je potřeba si uvědomit, že toto není první ani poslední „bublina“. Dá se předpokládat, že se takovéto na trhu prostě objevovat budou, trh nemůže pořád jen růst. Přestože bitcoin teď koupíte přibližně za 3 tisíce dolarů, mnozí odborníci vidí jeho hodnotu během pár let 10x-20x vyšší. A pak? Pak zase bublina praskne a bitcoin padne na dno. Ale to dno za pár let bude pořád vyšší než jeho maximální hodnota v roce 2017. Ta hodnota, která tehdy způsobila tu velkou kryptoměnovou horečku.

Proč nelámat nad kryptoměnami hůl?

I když by se podle situace na kryptoměnovém trhu a vývoje ceny mohlo zdát, že kryptoměny na tom jsou zle ve všech ohledech, není tomu tak. Široká veřejnost totiž kryptoměny akceptovala velice rychle a celková akceptace kryptoměn stále roste. Kryptoměnové burzy a směnárny evidují miliony nových uživatelů, firmy se do virtuálních měn stále častěji investovat. A to všechno i přesto, že cena bitcoinu spadla dolů. To vše je pro kryptoměny bezesporu skvělé. Existuje ale i spousta negativních zkušenosti a názoru, které často pramení od začínajících obchodníků, které zcela poblouznila vidina snadného zbohatnutí, což se mnohým bohužel nepodařilo.

Kryptoměny potřebují svůj čas. Tato důvěra je pro budoucí vývoj kryptoměn velmi důležitá, i přestože jejich hodnotu sama o sobě nezvyšuje. Obliba kryptoměn má však stoupající tendenci, což za důležitý indikátor budoucího vývoje bezesporu považovat lze. Kryptoměny zkrátka potřebují svůj čas. Už nám ukázaly, že se zhodnotit umí.

Na stávající nepříznivou situaci se lze dívat i z jiného úhlu. Tento propad cen, který teď zažíváme, je příležitostí koupit kryptoměny za výhodnou cenu.

Co od kryptoměn očekávat v tomto roce?

Zvedne se cena konečně ode dna anebo padne ještě níže a tam zůstane? To bohužel nikdo neví. Optimisticky pohled na kryptoměny mají čeští krypto odborníci z Finex.cz, kteří si myslí, že budou ceny spíše stagnovat či pomalu růst, napovídá i Wall Street Cheat Sheet (cykly trhu) či očekávané půlení bitcoinu v roce 2020.

Jak to vidíte vy? Skončí kryptoměny a peníze, které do nich lidé investovali, v propadlišti dějin? Má cenu do kryptoměn ještě vůbec investovat?

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

24°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď