Kde si rychle půjčit peníze?

foto

Finanční krize postihne každý měsíc několik tisíc domácností, ačkoli údaje hovoří, že si nejčastěji půjčujeme na vylepšení domácnosti či rekonstrukci bydlení. Ekonomice se daří, ale stále se najde mnoho lidí, kteří na průměrný plat ani zdaleka nedosáhnou. Po zaplacení nájmu a veškerých poplatků jim zbude jen pár tisíc na vyžití. V případech nečekaných výdajů už nemají z čeho tuto nepříjemnost zaplatit. Takovýto problém můžete vyřešit mnoha způsoby. Tím prvním je, že požádáte o pomoc rodinu nebo blízké známe. Nemusí se jednat pouze o finanční výpomoc, ale v případě rozbitého televizoru vám mohou zapůjčit na nějaký čas svůj apod. Pokud je vám nepříjemné otravovat ostatní a nebo vás odmítli můžete se poohlédnout po nějaké brigádě, kde vás vyplatí ihned po skončení denní směny. Nejrychlejším řešením může být také online půjčka v bance a nebo u nebankovní společnosti.

První úvěr v bance

Jako první půjčku doporučujeme tu bankovní, protože vám v bance dokáží sestavit lepší nabídku než kdekoli jinde. Vyřízení není nikterak dlouhé, ale je nutné si připravit řadu dokumentů a potvrzení. Budete potřebovat Občanský průkaz, druhý doklad potvrzující vaši totožnost, potvrzení o příjmu, výpis z bankovního účtu a nebo výplatní pásky. Pokud je to malá půjčka do výplaty nebudou tak přísní, ale u vyšších částek vám mohou žádost zamítnout, protože vaše příjmy jsou příliš nízké a nebo se nacházíte v registrech dlužníků. Šanci zde nemají problémoví klienti jenž jsou v exekuci a nebo insolvenci.

První úvěr u nebankovní společnosti

Nebankovní společnosti nejsou při posuzování jednotlivých žádostí tak přísné, proto je u nich procento schválení mnohem vyšší. Velkou výhodou je, že u nich mají šanci i žadatelé jenž se dostali nějakým způsobem do registru dlužníků a mají zde negativní záznamy. Takovému úvěru se říká půjčka bez registru. To, že je do registrů nahlíženo ještě nemusí znamenat automatické zamítnutí vaší žádosti. Nejčastějšími žadateli jsou lidé, kteří jsou ve zkušební době, matky na mateřské a důchodci. Další výhodou je doba za jakou jsou peníze připsány na váš účet. Zpravidla je tato rychlá půjčka poskytována do několika minut. Mezi nevýhody patří velké poplatky a sankce v případě nedodržení termínu splacení. Na to si dejte velký pozor. O nebankovní půjčku bychom měli žádat pouze zřídka.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

18°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 13:00 18°C

Celá předpověď