Kamna na pelety jsou nejefektivnějším způsobem uchování tepla domova

foto

Kamna na pelety jsou metodou domácího vytápění, která je snadno ovladatelná, stylová a cenově i energeticky efektivní. Ve srovnání s jinými formami vytápění domácností jsou kamna na pelety také čistší, bezpečnější a ekologičtější. Proč je pro vás možnost vytápění peletami tou pravou volbou?

Co jsou pelety?

Dřevěná peleta je přírodní materiál vyrobený z vysokotlakého dřevěného odpadu – jako jsou piliny nebo třísky z pil a dřevozpracujících zařízení. Nejoblíbenější formou dřevěných pelet jsou pelety o průměru 6 nebo 8 mm.

Dřevěné pelety a jejich výhody

Proč se dřevěné pelety stávají populárnějším topným palivem? Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá: dřevěné pelety mají mnoho neocenitelných výhod! Mají vysokou topnou kapacitu, vysoké energetické vlastnosti, nízké emise CO2, nízkou vlhkost, čisté spalování a jejich používání je velice jednoduché.

Dřevěné pelety se navíc vyznačují:

  • vysokou odolností proti samovznícení,
  • přirozeným procesem rozpadu,
  • hladkým povrchem granulátu, který je chrání před absorpcí vlhkosti z okolního prostředí.

Rostoucí popularita dřevěných pelet také vyplývá z malého množství popela, který zůstává po spálení. Díky všem výše uvedeným výhodám je dřevěná peleta pro naše budoucí palivo stále důležitější. Pokud chcete pelety nakoupit ještě levněji, sledujte slevové kupóny.

V souladu s přírodou

Vytápění domu dřevěnými peletami je ekologické řešení vytápění. Dřevěné pelety lze vyrábět z místních stromů a jsou zcela přírodním materiálem, který lze bez obav použít jako bezpečné a neškodné topivo. Jedná se o vysoce účinné obnovitelné palivo. Výroba tohoto materiálu přispívá k poklesu spotřeby fosilních paliv, např. uhlí, a ke snížení problému nakládání s odpady.

Certifikace pelet

Při nákupu dřevěných pelet je třeba věnovat pozornost tomu, zda mají vámi vybrané pelety příslušné certifikáty kvality a neobsahuje žádné další škodlivé látky, které mohou při spalování uvolňovat nebezpečné toxiny a nepříjemný zápach. Dřevěné pelety se nejčastěji prodávají v pytlích o hmotnosti 15 kg, které jsou baleny samostatně, aby bylo možné materiál snadno přepravovat a skladovat – což je velká výhoda ve srovnání se dřevem nebo uhlím, které často vyžadují velkou skladovací plochu.

Ujistěte se, že je váš krb přizpůsoben dřevěným peletám

Pamatujte, že dřevěné pelety lze spalovat pouze ve speciálně upravených krbech nebo pecích vybavených speciálním košem. Pokud hledáte přirozené a zároveň účinné topné palivo, bude tato dřevěná peleta skvělým řešením pro váš domov.

Kamna na dřevo vs peletová kamna: Hlavní rozdíly

Oba typy kamen budou produkovat příjemné suché sálavé teplo. K udržení konstantního tepla musí být ale kamna na dřevo neustále udržována. Kamna na pelety fungují, když je zásobník plný paliva nebo pelet, a kamna mohou být termostaticky řízena.

Pokud jde o skladování a přenášení palivového dřeva a pelet do kamen, existují také velké rozdíly. Palivové dřevo se obvykle skladuje venku, dobře mu slouží zahradní úložné boxy, a pokud je to nutné, lze ho v menších dávkách uchovávat uvnitř, aby byl proces snazší. Pelety, obvykle vyrobené z recyklovaného dřevěného odpadu, musí být uloženy na suchém místě, jako je kůlna, garáž nebo místnost v domě.

Ačkoli jak kamna na pelety, tak kamna na dřevo vyžadují pravidelné čištění a odstraňování popela, je u peletových kamen objem popela menší, stejně jako emise. Nepoužité pelety se doporučuje na konci sezóny odstranit, aby se zabránilo korozi uvnitř pece. Budete také muset vyčistit kouřovod, aby se zabránilo hromadění sazí v peci na pelety.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

6°C

Dnes je čtvrtek 21. ledna 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď