Kam umístit své webové stránky aneb co se vyplatí právě vám?

foto

Jestliže si webové stránky necháváte zpracovat kompletně od nějaké marketingové agentury, pravděpodobně technické detaily vůbec neřešíte. V opačném případě jste možná pořádně zmatení ze všech těch pojmů, jako jsou dedikované servery, web hosting, multihosting, VPS. Kam byste měli umístit své webové stránky?

Na začátek zdůrazňujeme, že neexistuje jedno univerzální nejlepší řešení pro všechny. Pro každé potřeby je zkrátka zapotřebí něco jiného, což je ostatně důvod, proč existuje tolik možností.

Vezměme to hezky od základních a nejlevnějších možností až po ty, co jsou určené profesionálům.

Základní web hosting i za třicet korun měsíčně

Máte malý informační web, na který denně zavítají desítky, maximálně stovky návštěvníků? Web vlastně jen prezentuje informace, neběží na něm nic náročného a vy hledáte cenově dostupné řešení? Pak pro vás bude asi nejlepší variantou klasický web hosting.

Váš web bude běžet na výkonném serveru s SSD disky, získáte: 

  • neomezený počet schránek, databází a FTP účtů
  • Instalace WordPressu a Prestashopu na jeden klik
  • HTTPS zdarma, zálohování v ceně vč. technické podpory

Ceny tohoto klasického web hostingu jsou navíc velmi příznivé. Například Váš hosting nabízí základní tarif s 3 GB pro data za necelých 30 Kč měsíčně. Pro základní webovou prezentaci to stačí.

Specializovaný WordPress hosting

Provozujete web na WordPressu? Takový vám samozřejmě poběží na klasickém hostingu, avšak nabízí se ještě speciální WordPress hosting. Výhodou je, že na něm nemusíte řešit instalaci ani manuálně spouštět aktualizace, vše se provádí automaticky. Na klasickém hostingu byste si tohle museli řešit sami. V ceně stále máte zálohování, technickou podporu a neomezený počet e-mailových schránek.

Multihosting pro webové vývojáře

Klasický hosting je pro vás fajn, ale provozujete rovnou několik webů? Spravujete weby svým klientům? Pak by se hodilo mít je všechny pohromadě – a přesně tohle umožňuje multihosting. Získáte plný root přístup, dokáže nainstalovat WordPress či Prestashop na jedno kliknutí a umožňuje i klientský přístup třeba pro správu e-mailů. Počet domén, e-mailů a databází je neomezený.

VPS čili virtuální server

Ať už máte více WordPressů, střední e-shop nebo vlastní aplikaci, tak jste už museli slyšet o možnosti vlastního VPS . Určitě jste se báli, že jej nebudete moct spravovat vlastními silami. S VPS Centrem se ale nemusíte ničeho bát. Na serveru je totiž všechno připravené.

  • Grafická administrace VPS Centrum (v CZ, SK a ENG)
  • Webserver (Apache2 i Nginx - můžete libovolně měnit) 
  • Mailserver, antispam, antivir, webmail
  • PhpMyAdmin, Adminer...
  • A samozřejmě máte neomezený počet aktivovaných domén, schránek i databází
  • Možnost měnit PHP verze pro každou doménu zvlášť
  • K serveru navíc máte root přístup a stále k němu nabízí technickou podporu

Nejlepší na tom všem je, že VPS  je na 7 dní zdarma a můžete si jej nezávazně vyzkoušet.

Fyzické dedikované servery

Pro náročné zákazníky, již potřebují pořádný výkon nebo speciální technologie, jsou tady pak ještě dedikované servery. V tomto případě si pronajímáte konkrétní fyzický hardware, který se připravuje na míru. Díky virtualizační vrstvě je snadné vás přemigrovat na jiný server nebo váš dedikovaný server rozdělit na více menších VPS s vlastní IP adresou a administrací.

Dedikovaný server je možný mít jak s VPS Centrem, tak provést i čistou instalaci.

Server si vyladíte dle svých potřeb

Není snad nutné zmiňovat, že v případě VPS a dedikovaných serverů už musíte vědět, co děláte. Ovládání ale nutně nemusí být složité a pouze technické. Například zmiňovaný poskytovatel Váš Hosting má vlastní aplikaci VPS Centrum, se kterou server a domény spravujete poměrně jednoduše. Zařídíte přes ni správu e-mailů, správu a organizaci databází (MySQL, PostgreSQL, MariaDB i Percona), domény i jejich zálohy, HTTPS Let's Encrypt a mnoho dalšího. VPS Centrum na vás zvládne mluvit česky, slovensky i anglicky, může ho používat celý tým. Umožňuje i zařídit více přístupů různé úrovně.

Jednoduchá správa může být jedním hlediskem výběru poskytovatele hostingu. Tím druhým by měla být určitě rychlost. Váš Hosting fyzické servery nepřetěžuje, na jednom serveru je max. 8-10 klientů, takže čtení i zápis probíhají rychle. Jak si tohle ověřit? Kromě webu poskytovatele hostingových služeb si pročtěte ještě recenze zákazníků na Facebooku či Googlu. Ty vám hodně napoví.

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 19:00 23°C

Celá předpověď