Jediný český expert na Matcha Tea slaví 9 let

foto

Firma Kyosun dováží unikátní japonský čaj matcha do České republiky už devátým rokem. Jemně mletý zelený čaj prodává pod značkou Matcha Tea a daří se jim rok od roku lépe. Čím přesně získává Matcha Tea stále na oblibě?

Fotogalerie

Japonský zelený čaj matcha má nejen jedinečnou podobu, ale i zdraví prospěšné benefity. Matcha se pěstuje na čajovníkových plantážích, které se tři týdny před sklizní zastíní a listy rostlin tak začnou produkovat obrovské množství chlorofylu. Aby se tato látka v listech udržela, sbírají se jen ty nejzelenější listy, které se suší párou a horkým vzduchem. Následně se ze sušených listů odstraní řapíky a žilky tak, aby zůstala jen dužina listů, která se opatrně mele v žulových mlýnech. Tato technologie se za posledních více něž 800 let prakticky nezměnila a jen díky ní si matcha uchovává obrovské množství zdraví prospěšných látek.

Díky tomuto zpracování obsahuje Matcha Tea velké množství aminokyselin a antioxidantů. Antioxidanty obsažené v matcha pomáhají z těla vyplavovat škodlivé látky a Matcha Tea tak pomáhá udržovat přirozenou imunitu organismu. Aminokyseliny zase pomáhají navodit pocit intenzivního soustředění, odbourávají psychologický i fyzický stres a vytvářejí pocit duševní pohody. Pro tyto benefity si matcha chválí zejména studenti. Pracovníci v psychicky náročných povoláních zase kvitují energii, kterou jim Matcha Tea dodává. Jemně mletý zelený čaj se totiž díky své formě uvolňuje do těla postupně po dobu až 6 hodin a dodává tak stabilní dávku energie bez vedlejších účinků charakteristických hlavně pro kofeinové nápoje. Protože při pití Matcha Tea dochází fakticky ke konzumaci celého listu čajovníku, je Matcha Tea zhruba desetkrát silnější, než louhovaný zelený čaj.

Podle některých studií matcha také pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost a podporovat metabolismus lipidů, což z Matcha Tea dělá oblíbený nápoj u žen a sportovně orientovaných zákazníků. Matcha navíc pomáhá podporovat správné trávení. Pro tento benefit si matcha chválí hlavně kancelářské profese, které potřebují zůstat v pracovním nasazení i po komplexním obědě. Matcha Tea tak představuje bio energetický nápoj, který je oblíbený napříč několika segmenty a nahrává mu i současný trend zdravého stravování.

Dalším výhodným tahem Matcha Tea bylo představení revoluční přípravy tohoto čaje českému spotřebiteli. Tradiční japonský čajový obřad trvá i několik hodin a používá se při něm velké množství nástrojů. Značka Matcha Tea však svým zákazníkům dodává čaj už naporcovaný v jednotlivých sáčcích, které stačí vysypat do značkového šejkru, nebo jakékoli jiné uzavíratelné láhve, přidat vodu a prošejkovat. Sám Petr Patočka, majitel značky Matcha Tea, se chlubí tím, že tento způsob přípravy mu posvětili samotní čajoví mistři v Japonsku, ale současně dodává, že je nápad překvapil. Příprava Matcha Tea tak trvá pouze pár sekund a výhodou čaje je, že si ho každý zákazník může dochutit podle sebe: studený, horký (maximálně do 70 °C, vyšší teplota čaj spálí), se sirupem, s ovocnou šťávou, s džusem, s mlékem, nebo i jako alkoholický nápoj. Podobně všestranný je matcha i v potravinářství – lze ho přidat do krémů, kaší, těst, nebo dipů.

Značce Matcha Tea nahrává i to, že čaj je čistě bio. Na stránkách www.matchatea.cz/category/testy najdeme testy všech dovezených šarží, které firma pustila do oběhu, jejich výsledky z nezávislého pracoviště jsou volně k dispozici. Každý odběratel se tak může sám přesvědčit o tom, že Matcha Tea si přísně hlídá, aby hodnoty těžkých kovů, pesticidů, plísní, kvasinek, nebo bakterií e. coli, byly v souladu s evropskými i českými zákony, a firma a zákazníci tak měli jistotu kvalitního produktu. Matcha Tea se pyšní i dalšími devíti mezinárodními certifikáty kvality. Zákazníci si ale chválí i rychlé dodání zboží a skvělý prozákaznický servis. O oblibě Matcha Tea svědčí v pořadí už páté ocenění čaj roku na serveru Heureka.cz.

Značka Matcha Tea oslavila své deváté narozeniny v nových prostorách, kam se v roce 2020 přestěhovala, protože nárůst produktového portfolia i nápor stále stoupající poptávky už jejich předchozí sklady nezvládaly. Pokud lze z dosavadního vývoje jejich obchodu něco odhadovat, pak zřejmě to, že firma vsadila na kvalitní produkt, jehož obliba v následujících letech určitě ještě poroste.

www.matchatea.cz

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 19:00 6°C

Celá předpověď