Jaké metody pomáhají na zastavení padání vlasů?

foto

Je jedno, zda jste muž, nebo jste žena. Poměrně jasným symbolem krásy každého z nás jsou určitě dokonalé vlasy. Bohužel se mohou objevovat problémy, které způsobují jejich vypadávání. O jaké se jedná? Je to například:

  • Dědičnost
  • Špatná péče a minimální ochrana
  • Stres a nezdravý životní styl

Pokud na sobě začínáte jasně pozorovat, že s vlasy není něco v pořádku a začínají řídnout, je nejvyšší čas vyzkoušet jednu z našich metod.

Speciální produkty

Trh s různými přípravky na vlasy je celkem bohatý. Ne vždy je možné vybrat takový, který skutečně existuje a má prokazatelné výsledky. Proto je vhodné dát na reference a doporučení, díky čemuž máte jistotu, že nešlápnete vedle. My doporučíme Minoxidil. Jedná se o zajímavý produkt, který je charakteristický tím, že byl objeven v podstatě náhodou, při vývoji jiného léku. Pokud jde o vaše vlasy, má prokazatelné účinky v oblasti, kterými je zastavení jejich vypadávání.

Dostatek vitaminů

Když vlasy padají, může to znamenat i to, že vaše tělo nemá dostatek vitamínů, které potřebuje. Za tímto účelem je vhodné využívat vitamíny na vlasy, které pomohou. Pokud jde o jejich získání, tak je nejjednodušší volbou využití různých doplňků stravy. V podstatě si stačí vzít jednu tabletu denně a vaše tělo má rázem doporučenou denní dávku daného vitamínu. Vhodné je využívat taková řešení, která dokážou růst vlasů efektivně podporovat a která nabízejí skutečně širokou škálu všech potřebných vitamínů, ale i minerálů, nebo třeba různých stopových prvků, které jsou také nezbytné.

Správná strava

Je to hlavně pestrost a také její vyváženost. Pokud toho docílíte, můžete si být jisti, že vaše vlasy budou mít vše, co potřebují ke svému růstu, ale i k tomu, aby byly zdravé. Nebudeme zde uvádět výčet jídel, jelikož ten by byl opravdu velmi dlouhý. Podíváme se hlavně na to, jaké látky by měl váš jídelníček obsahovat. Pokud chcete efektivně bojovat proti padání vlasů, je dobré do těla dostávat omega 3 mastné kyseliny, stejně jako i dostatek železa, nebo bílkovin. Chybět by ale neměly ani potraviny, které mají dostatek jódu, stejně jako potraviny, u kterých je jistota vyššího obsahu síry. I ta prospívá vašim vlasům.

Šetrná péče

O vlasy je třeba pravidelně pečovat. To je neoddiskutovatelný fakt. Nejprve ale musíme zmínit, že všeho moc škodí a méně může znamenat více. Máme na myli třeba mytí, které by nemělo být každodenní. Pokud jde o používání šamponů, je určitě vhodné kupovat jenom ty kvalitní, které vlasy nepoškozují a mohou je dokonce i vyživovat.

Šetrnost spojená s péči o vlasy se ale týká i toho, jak budete vaše vlasy fénovat, stejně jako se týká toho, jak a jakým hřebenem je budete rozčesávat. Toto všechno má vliv nejenom na to, jak budou vypadat, ale hlavně i na to, kolik vlasů na vaší hlavě bude.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

15°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď