Jaké jsou nejlepší interiérové dveře?

foto

Stavíte, nebo rekonstruujete byt, dům nebo jinou nemovitost? Pak jistě víte, že z dnešní nabídky stavebních materiálů a interiérových produktů se vám lehce zatočí hlava. Proto si dnes vybereme jednu kategorii, na kterou se podíváme blíže. Interiérové dveře.

Interiérové dveře – výběr

Spousta lidí věnuje pozornost vchodovým dveřím, protože je vnímají jako bezpečnostní ochranu soukromí. Je pravda, že interiérové dveře už nemusí splňovat velké nároky, i tak je ale třeba se zamyslet nad jejich podobou. To se netýká pouze designu, ale rovněž i funkčnosti. Pro váš komfort a praktičnost je dobré zvolit typ otevírání. Pro maximální soukromí volte i skladbu materiálů (především tedy transparentnost materiálu a zvukové izolace). Jestli bydlíte v páru, asi před sebou nemáte tajnosti, vícegenerační dům ovšem skýtá jiné dispozice. Podívejme se ale prvně na typ otevírání, což je nejčastější faktor, dle něhož lidé vybírají dveře.

Dveře do interiéru – otevírání

Klasické dveře jsou otočné, tedy takové, kdy se křídlo, nebo dvě křídla otevírají do prostoru. Musí zde být dostatečný prostor, záleží také, na jakou stranu se otevírají, panty se dnes dají lehce přizpůsobit. Jestli nemáte dostatečný prostor, zvolte posuvné dveře na stěnu. Šetří místo například v garsonkách, hodí se k menším koupelnám nebo jimi lze oddělit kuchyňský kout. I posuvné dveře se rovněž mohou skládat z jednoho, nebo dvou křídel. Skvělé a stále více oblíbené jsou bezobložkové dveře, tedy skryté dveře. Kopírují totiž zeď, takže jsou opravdu nenápadné, pokud je navíc vytapetujete stejným designem jako okolní zeď, leckdo je ani nepostřehne.

Dveře do interiéru – materiál

Co se týká materiálů, nejoblíbenější je dřevo. Klasický masiv je nejen krásný, má i skvělé tepelné a zvukově izolační vlastnosti. Existují však i fóliované dveře, což uvítají ti, kteří nechtějí za doplněk v interiéru tolik utrácet. Jde spíš o designový kousek, s izolačními vlastnostmi je to trochu slabší, pokud však nejste početná rodina a nelpíte na maximálním soukromí, budou vám bohatě vyhovovat. Další variací jsou laminované dveře, které umí napodobit jakýkoli materiál. Povrch je díky speciální fólii odolný, takže vydrží po dlouhé roky jako nové. Vyšší variací, co se týká struktury, je pak kvalitní PVC. Můžete mít i dýhované dveře, které věrně imitují klasické dřevo, jsou však dostupnější. Moderní je lak, jenž dodá dveřím lesk. A minimalistické je sklo, velmi vkusné. Samozřejmě se jednotlivé materiály mohou vhodně kombinovat, nejčastěji se sklo zasazuje do dalších materiálů. Záleží pak na vás, jakou míru transparence skla a obsah plochy upřednostníte. Hledáte spolehlivého dodejce dveří? Osvědčenu firmou je společnost Erkado, kde najdete široký výběr dveří do interiéru i exteriéru každého domova. Pohodlná nabídka pro každého zákazníka - „Všechny služby z jedné ruky“!

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

7°C

Dnes je neděle 2. dubna 2023

Očekáváme v 15:00 6°C

Celá předpověď