Jak získat nejvýhodnější povinné ručení na auto?

foto car model,calculator and coins on white table

Pokud zvažujete změnu povinného ručení, je pravděpodobně jedním z hlavních kritérií také cena. Pojďme se podívat na to, jak získat nejvýhodnější povinné ručení na auto, které bude splňovat vaše představy.

Nicméně výhodné povinné ručení může pro každého znamenat něco trochu jiného. Může pro vás být rozhodující jen cena, a nezáleží vám na tom, jaké další možnosti by mohlo povinné ručení nabídnout. Můžete ale také hledat povinné ručení, které nabídne alespoň základní bonusy, a přitom bude levné. Anebo potřebujte povinné ručení, které dokáže suplovat i havarijní pojištění za rozumnou cenu.

To všechno povinné ručení umí, takže je jen na vás stanovit si, co je pro vás vlastně definicí výhodnosti. Ať už je to ale kterákoli z variant, rozhodně se nenajde povinné ručení, které je „nejlevnější pro všechny“. Cenu povinného ručení ovlivňuje mnoho faktorů a pojišťovny při stanovení cen vychází ze statistik, podle kterých povinné ručení naceňují. Je známým faktem, že mladí řidiči a řidiči z větších měst mají obvykle povinné ručení dražší. Je to proto, že podle statistik pojišťoven působí více dopravních nehod. Dalším známým faktem je, že čím větší výkon motoru, tím více peněz za povinné ručení vydáte. A pokud za sebou už máte nějakou dopravní nehodu, nejspíše bude vaše povinné ručení o dost dražší než u člověka, který má na rozdíl od vás, hodně bonusů z bezeškodního průběhu.

Navíc si každá pojišťovna určuje ceny a výpočet rizik podle svých vlastních tabulek a koeficientů. I proto se může cena povinného ručení u jednotlivých pojišťoven lišit i o tisíce ročně. Pomoci vám si vybrat pro vás výhodné povinné ručení, může velmi dobře online kalkulačka, která dokáže srovnat nabídky všech pojišťoven na trhu a vy tak máte hned na první dobrou přehled, kolik za své auto zaplatíte. A většinou je právě pro povinné ručení kalkulačka to, co vám zachrání poměrně velký obnos. Jak to vlastně funguje?

V první fázi zadáte údaje o sobě a o vašem autu. Budete potřebovat informace z technického průkazu – značku, model, objem válců, objem motoru, rok výroby a způsob používání vozidla, tedy jestli je pro osobní potřebu nebo se jedná o služební vůz. U své osoby zadáte adresu, datum narození, a výši svých bonusů. Kalkulačka základní údaje přechroupe a nabídne vám základní přehled pojištění u různých společností. Pak je na vás, zda vám bude stačit základ, nebo si budete přát navolit nějaká doplňková pojištění, jako třeba střet se zvěří, pojištění čelních skel nebo pojištění osob ve vozidle. S vaší volbou se bude měnit i cena pojištění. Formulářem pak můžete postupovat až ke sjednání smlouvy.  

Anebo to jde udělat i jinak. Vyplníte jen základní údaje a řeknete si o neveřejnou nabídku. Spojí se s vámi operátor a společně vymyslíte řešení, které bude splňovat to, co potřebujete. Proč byste to měli dělat? S neveřejnou nabídkou totiž ušetříte na pojistném až 70% ceny.

Je tedy jen na vás, jakou cestu k nejvýhodnějšímu povinnému ručení zvolíte a co právě pro vás znamená „výhodné pojištění“.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 29. července 2021

Očekáváme v 7:00 17°C

Celá předpověď