Jak vybrat nejvýhodnější nebankovní půjčku?

foto Jak vybrat nejvýhodnější nebankovní půjčku?

Při výběru nejzajímavější nebankovní půjčky je třeba mít na zřeteli několik důležitých bodů.

Chcete nejvýhodnější nebankovní půjčku na trhu? Hledání vlastně nemusí být dlouhé ani složité, celá věc je skutečně triviální. Nejnižší RPSN, doplňkové služby přímo na míru a k tomu samozřejmě i záruka, že jednáte s někým opravdu transparentním. Tohle ale nemůže nabídnout naprosto každý poskytovatel, proto pečlivě srovnávejte!

Nebojte se oslovit odborníky, kteří vědí, jak na rodinné finance co nejlépe

Jak vybrat nejvýhodnější nebankovní půjčku? Jednoduše tak, že budete porovnávat jednotlivé nabídky, a to samozřejmě nejen podle toho, jaká čísla mají kde uvedena. Rozhodně v tom nehledejte žádnou složitost, prostě porovnejte RPSN (tj. roční procentní sazbu nákladů, které jsou spojené s úvěrem) a máte hned o poznání jasněji v tom, která půjčka je vlastně vůbec nejatraktivnější. Příliš vysoké RPSN rozhodně nevěstí nic dobrého, půjčku totiž přeplatíte o poměrně dosti vysokou částku, což jistě nikdo z nás nemá ani v nejmenším v plánu…

Nekonečné reklamní slogany stranou, je třeba jednat s naprosto čistou hlavou

Nenechte se ovlivňovat ničím jiným než tím, co je opravdu relevantní. Opravdu propracovaná reklamní kampaň není tím, na základě, čeho byste se měli rozhodovat, byla by to chyba, která vás může připravit přinejmenším o pár stokorun. A přiznejme si, taková částka by pak v rodinné kase určitě chyběla, tak proč se jí vlastně vzdávat předem? Nemělo by to žádný smysl, peníze přece na stromech rozhodně nerostou, naopak – musí se někdy velmi pracně vydělávat. Mimochodem, vlastně snad každá stokoruna v kase, máte-li děti, pak není postradatelná, že?

Co byste si měli zjistit o poskytovateli nebankovní půjčky raději předem?

Jsou věci, které o svém (nejen obchodním) partnerovi chcete vědět hned a na rovinu. Platí to v životě, platí to stejně tak i ve světě půjček. Opačný postup by byl zcela chybný, sáhli byste přeci takzvaně do neznáma, což není nijak racionální. Co všechno byste měli vědět?

  • Historie. Pokud se nepočítá v řádu let, je asi něco špatně. Vážně chcete svěřit důvěru někomu, kdo na trhu teprve začíná a vlastně si o něm nelze nic pořádného dohledat?
  • Reference. Někdejší klienti ví, jak s nimi bylo zacházeno a mnohdy se o své dojmy nebojí podělit veřejně. Zvláště pokud jde o na první pohled pochybnou firmu, bude hned jasno.
  • Pestrost doplňkových služeb. Možnost oddálit splatnost krátkodobé půjčky je dnes už samozřejmostí. Ale co pojištění schopnosti splácet? I to by se mohlo opravdu hodit…

Vidíte sami, že pátrání po ideálu ve světě půjček nemusí být žádná zapeklitá záležitost, se kterou si vůbec nebudete vědět rady. Chce to samozřejmě trochu času stráveného u internetu, můžete i využít služeb libovolného srovnávače a vše si ověřit později. Rozhodující je, abyste ušetřili a byli v dobrých rukou, o nic dalšího tu vlastně nejde.

Nebankovní společnosti vycházejí klientům maximálně vstříc, trh je tak nastaven

Dnešní trh s krátkodobými půjčkami doslova praská ve švech. Vzájemně si konkurující firmy čekají na každou chybu protistrany, ve výsledku z toho těží samozřejmě klient – klesají úroky, paleta doplňkových služeb je mnohem pestřejší. Jediné, co se ztenčuje, je administrativa. Té je stále méně, nakonec – přiznejme si – kdo by stál o to, aby snad ještě narůstala? Například na úřadech státní správy je jich jistě až dost! Nebankovní půjčky jsou navíc přímo šité na míru klientovi, nemusíte se proto obávat, že nastane nějaká komplikace. Když víte, jak vybrat nejvýhodnější online půjčku, je to určitě více než důvod k úsměvu.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď