Jak ušetřit na náplních do tiskáren?

foto Ilustrační foto - Tonery. PR

Tiskárny už nejsou jenom samozřejmostí ve firmách. Jsou také běžnou součástí domovů. A tak je nutnost kupovat náplně stále častější. Je jasné, že je to právě jejich cena, která se podepisuje na celkových nákladech na tisk. Proto je vhodné na nich šetřit. A jak na to?

Nakupujte ve správném obchodě

Existují různé možnosti, kde se dnes dá barva do tiskárny koupit. Pokud je vaším cílem nakoupit skutečně levné náplně do tiskáren, je dobré porovnat si ceny v řadě vytipovaných obchodů. A objednávku učinit tam, kde samozřejmě ušetříte největší částky. Pokud jde o možnosti nákupů, tak není problém pořídit náplň:

  • Ve specializovaných prodejnách
  • V prodejnách s výpočetní technikou
  • Ve velkém elektru

Nakupujte větší balení

Je pravdou, že při pohledu na cenu se může daná varianta jevit jako nejdražší. Je však třeba si rozpočítat, kolik stránek za danou částku vytisknete. Tím se dostanete k nákladům na jeden list. Když vybíráte tonery Canon, doporučujeme sáhnout po těch, které jsou s největší kapacitou. I tudy vede cesta k zajímavé úspoře. Pokud jich navíc pořídíte v rámci jednoho nákupu více, není vyloučeno, že díky tomu můžete dosáhnout i na zajímavou množstevní slevu. Ta nemusí být automatická a záleží na eshopu, ve kterém náplň nakupujete.

Nebojte se neoriginálních variant

Současné náplně do tiskáren, a to jak tonery, tak i cartridge, se dělí do dvou kategorií. Jsou to ty originální a dále to jsou ty neoriginální. Druhá skupina má oproti té první jednu skutečně velkou výhodu. Je spojena s cenou, která je i o desítky procent nižší. I tudy vede cesta právě k zajímavým úsporám. Čeho se dále rozhodně nebát, to je celková kompatibilita s vaší tiskárnou, nebo kvalita tisku. Pokud nekoupíte skutečně vyloženě pochybnou variantu, můžete si být jisti, že rozdíl pouhým okem u běžného tisku v podstatě ani nepoznáte.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

11°C

Dnes je úterý 23. října 2018

Očekáváme v 5:00 5°C

Celá předpověď