Jak udržet vašeho koně dlouhodobě zdravého a v dobré kondici?

foto

V naší malé zemi je jízda na koni velmi oblíbenou kratochvílí, což ostatně dokazují stovky a stovky nejrůznějších ranchů, jízdáren i speciálních stanic. Není se čemu divit, protože tato inteligentní zvířata vás ihned na první pohled okouzlí svým majestátním tělem, ale i láskou k člověku a vysokou inteligencí. Čím je krmit, aby se u vás měla dobře?

Granule plné živin

Nejdříve se zaměříme na jeden z hlavních doplňků klasické stravy, jímž jsou samozřejmě správně zvolené granule pro koně. Jejich primárním účelem je suplementace vitamínů, minerálů i dalších nepostradatelných látek. Zdaleka nejvyšší potřebu těchto živin mají mladá zvířata ve vývinu, březí i laktující klisny a přirozeně i vysoce namáhaní hřebci. Zapomenout nesmíte ani na období rekonvalescence a pokročilého stáří.

Jednou z hlavních složek daného produktu jsou takzvané esenciální aminokyseliny, díky nimž si zvířata snadněji vybudují i udrží svalovou hmotu. Za zmínku stojí i samotné vitaminy pro koně, přičemž se hodí vsadit na směsi obohacené o probiotika. Mezi poctivě testované a populární varianty patří výrobek pod výše vloženým odkazem. Ten je pečlivě sestavený takovým způsobem, aby stoprocentně pokrýval potřeby namáhaných mazlíčků.

Krásná srst a pevná kopyta

Ti zkušenější z vás si zajisté uvědomují, jak důležitý je i kvalitní řepkový olej. Zmíněný doplněk značně přispívá k vytvoření zdravé srsti i odolných kopyt, stejně jako je zásadní zásobárnou postupně uvolňované energie. V každém případě pečlivě dodržujte doporučené denní dávky (na základě váhy i zdravotního stavu), které naleznete v prostředí ověřených e-shopů. Jedním z nich je i online obchod pod názvem Dromy, jenž se soustředí na prodej maximálně testovaných a schválených doplňků pro všechny kategorie koní.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

7°C

Dnes je neděle 2. dubna 2023

Očekáváme v 17:00 5°C

Celá předpověď