Jak správně vybrat střešní okno?

foto PR - střešní okna RoofLITE+

Střešní okna se v České republice dlouhodobě těší velké oblibě, na trhu je k dispozici mnoho typů a druhů střešních oken. Co je důležité zvážit při výběru střešních oken? Projdeme nejdůležitější parametry a blíže si představíme střešní okna RoofLITE+, která i v době dramaticky rostoucích cen nabízejí skvělou kvalitu za velmi příznivou cenu.  

Fotogalerie

Střešní okna RoofLITE+ vyrábí společnost Altaterra Kft., která je součástí dánského koncernu VKR Holding A/S, jenž již více než 80 let určuje trend ve výrobě a distribuci střešních oken. Díky tomuto zázemí je možné vzájemně čerpat a sdílet mnoho hodnot s mateřskou společností VELUX. 

Střešní okna RoofLITE+ se vyrábí v Evropě, splňují přísné standardy kvality a jsou univerzálně využitelná pro střechy se sklonem 15-90°. Filozofií značky RoofLITE+ je nabídnout zákazníkům nejnižší možné ceny, a to díky omezení výdajů na marketingovou podporu.

Která kritéria výběru jsou nejdůležitější?

První věcí, kterou je třeba rozhodnout, je způsob užívání podkrovního prostoru. V případě neobývaného podkroví je vhodnou variantou střešní světlík. RoofLITE+ nabízí velmi žádaný střešní světlík Fenstro, zajišťující dostatečný přísun denního světla a čerstvého vzduchu. V případě obývaného podkroví je nutné zvolit střešní okna.  

Střešní světlík Fenstro

Střešní okno RoofLITE+ TRIO PINE

Zásadní v případě střešního okna je volba materiálu – střešní okna se vyrábí v provedení ze dřeva nebo bílého plastu. Dřevěné střešní okno zútulní váš interiér a vnese příjemný přírodní vzhled, je však nutné o něj pečovat formou pravidelných obnovení nátěru lakem či barvou. Druhou možností – v České republice častěji používanou – jsou plastová střešní okna, která přinášejí s minimální požadavky na údržbu a dlouhou životnost. V tomto směru je nutno zmínit, že plastová okna představují větší ekologickou zátěž.    

PR - střešní okna RoofLITE+

PR - střešní okna RoofLITE+

Dalším kritériem je typ zasklení. Kvalitní zasklení vám zaručí nejen výborné tepelně-izolační vlastnosti, ale též vodotěsnost a vzduchotěsnost. Za ideální hodnotu součinitele prostupu tepla sklem (Ug) je považována hodnota 0,8 W/m2.K, kterou nabízí střešní okna RoofLITE+ v řadě TRIO. Tato okna jsou vybavena energeticky úsporným trojsklem, které – jak ukazuje současný vývoj poptávky – se stává novým standardem v požadavcích na zasklení střešních oken a optimálním řešením s širokým uplatněním. Na výběr je model TRIO PINE v konstrukčním provedení z přírodního dřeva a model TRIO PVC z bezúdržbového bílého plastu. 

Praktickou otázkou je způsob otevírání střešního okna. Nejvíce využívaná jsou kyvná střešní okna, jejichž zástupcem jsou všechna střešní okna RoofLITE+. Střešní okna RoofLITE+ jsou vybavena středovým závěsem (závěsy jsou namontovány v polovině výšky okna) spolu s klikou u základny rámu, takže okno se pohodlně používá v libovolné montážní výšce. Spodní klika okna má dvě ventilační polohy, které vpustí do místnosti čerstvý vzduch bez nutnosti otevření okna.

Zasklení – trojsklo Způsob otevírání – kyvná střešní okna

 

S nákupem střešních oken je současně klíčové neopomenout potřebné doplňky. Nezbytnou součástí je lemování. Výrobková řada RoofLITE+ nabízí různé druhy lemování (univerzální UFX, specializovaná lemování pro ploché a profilované krytiny). Odpovídající montážní sada lemování garantuje 100% těsný spoj mezi oknem a střechou a je nutnou podmínkou pro uplatnění desetileté záruky! 

Univerzální lemování UFX                  Lemování LSX

 

Další doplňky jako např. zatemňující rolety DUA, venkovní markýzy MIA, určené proti nadměrnému přehřívání místností během letních slunečných dnů, či ovládací teleskopická tyč pak výrazně přispějí ke zvýšení vašeho komfortu bydlení. Z našich zkušeností můžeme potvrdit, že většina zákazníků, kteří si stínící doplňky nepořídí zároveň s koupí vlastních oken, se pro ně postupně vrátí. Na stínící funkci je záhodno myslet včas a příslušné doplňky zakoupit současně se střešním oknem. 

Zatemňující roleta DUA Markýza MIA Roleta DUA

 

Bližší informace a kompletní přehled výrobků najdete na stránkách www.roofliteplus.cz

Kde koupíte střešní okna RoofLITE+?

Výhradním distributorem střešních oken RoofLITE+ pro Českou republiku je společnost Gunnex s.r.o., která dodává tyto produkty svým obchodním partnerům. 

Nejjednodušší cestou je nákup střešních oken a doplňků RoofLITE+ online přes partnerské e-shopy. Seznam nejvýznamnějších obchodních partnerů naleznete na  https://roofliteplus.cz/kontakt/najit-prodejce/. Uvedení prodejci vám poradí a doručí vybrané produkty RoofLITE+ až k vám domů. 

Všechny základní typy střešních oken a doplňků jsou skladem v České republice, a proto se nemusíte obávat dlouhých dodacích lhůt. Zároveň vám i při dramaticky se zvyšujících cenách stavebních surovin a materiálů garantujeme velmi příznivou cenu, a to i ve srovnání s typově nejbližšími konkurenčními produkty.  

 

22°C

Dnes je pátek 2. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď