Jak sladit kabelku s oblečením?

foto Jak sladit kabelku s oblečením?

Kabelka je velmi důležitým prvkem dámské šatny. Některé ženy s ní zacházejí pouze z funkčního hlediska, tj. taška musí být dostatečně prostorná, aby pojala všechny potřebné věci. Druhá část také upozorňuje na její vzhled a snaží se vybrat správnou tašku k outfitu. Její vhodný výběr umožní, aby naše stylizace, zdánlivě banální, vypadala fenomenálně. Vždy si hrajeme s doplňky a vždy je přizpůsobujeme situaci.

Kabelka v barvě obuvi?

V průběhu let byl jedním z nejdůležitějších prvků správného výběru kabelky barva obuvi. Říkalo se, že dobře sladěná kabelka by měla mít stejnou barvu jako boty, nejlépe stejný styl. Nejelegantnější bylo mít tzv. set - kabelky a bot, ve stejných barvách a designu. Naštěstí se tohoto pravidla už nemusíte držet, ale to neznamená, že můžete kabelku ignorovat a svobodně si ji vybrat. Kabelka by měla ladit s celým oblečením, odkazovat na styl a barvy oblečení, také na boty, které nosíte, a na situaci.

Můžete si vybrat kabelku k botám s ohledem na jejich barvu, kdy může být kontrastní barva, struktura materiálu, styl. Samozřejmě vypadá dobře jednobarevná kombinace, například černá kabelka a černé boty, kabelka a boty ze stejného materiálu. I při jednobarevném celkovém vzhledu doporučujeme použít kabelku nebo boty nebo nějaké jiné příslušenství, které by je rozbilo a dalo mu náboj. Pokud máte boty z nubuku, můžete si vybrat hladkou nebo lakovanou, klidně látkovou kabelku, pokud máte na sobě plátěné espadrilky, pak bude lepší vak nebo plátěný batoh.

kabelky Vždy je nejjednodušší vybrat si jednobarevnou kabelku, jejíž barva může odkazovat na barvu opasku, šálu nebo jiného prvku outfitu. Je to mnohem obtížnější, když se chcete trochu uvolnit a chcete si vybrat vzorovanou tašku a navíc v intenzivních barvách. Pokud ještě nemáte zkušenosti s kombinováním barev a vzorů, vyberte ji pro obyčejné oblečení, kontrastujte barvy tak, aby přebytek vzorů nebo barev ve vašem stylu příliš nepřebíjel. Pamatujte, že méně je zde více. Chcete-li, aby váš styl vynikl, můžete použít ostrou nebo kontrastní barvu kabelky tím, že si vezmete světlou kabelku a k ní tmavé šaty nebo triko a kalhoty dámské. Kabelka pak doplní outfit.

Vyberte kabelku podle postavy

Při výběru kabelky nezapomeňte sledovat nejen svůj outfit, ale také svoji postavu. Pro dámy s velkým poprsím nejsou vhodné malé kabelky do podpaží, naopak by měly sáhnout po kabelce přes rameno. Ženy s nízkou postavou by se měly naoapak velkým kabelkám vyhnout, lepší volbou jsou středně velké kabelky na krátkém ramenním popruhu. Vysoké a štíhlé dámy zase vypadají dobře s kabelkami na dlouhých popruzích, které zasahují i do oblasti boků.

Je nutná kabelka pro každou příležitost?

Nepotřebujete celou skříň s kabelkami (stačí jich jen pár), abyste se cítila připravena na každou příležitost. Nejdůležitějším pravidlem, které si musíte pamatovat, je nákup podle našeho životního stylu, vkusu a obsahu našeho šatníku. Zapomeňte na padělky luxusních značek. Investicí do dražší kabelky investujete na mnoho let dopředu. Při výběru kabelky do svého outfitu musíte pamatovat také na situaci, ve které budete kabelku používat. Jinou kabelku potřebujete pro kancelářský outfit, jinou pro ležérní nebo sváteční oblečení a zcela jiný model pro elegantní večeři ve večerním oblečení.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

26°C

Dnes je pondělí 26. července 2021

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď